Moda i Uroda

Konturowanie włosów zamiast makijażu? Poznaj zalety modnej koloryzacji

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Fryzjerka nakładająca pędzelkiem farbę na włosy klientki. Koloryzacja włosów. Konturowanie włosów.

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu to rozwiązanie, które cieszy się uznaniem wielu kobiet. Za sprawą kilku pociągnięć pędzlem pozwala nadać oczekiwany kształt policzkom, odwrócić uwagę od wysokiego czoła czy optycznie wysmuklić nos. Okazuje się, że podobny efekt można uzyskać podczas wizyty u fryzjera. Na czym dokładnie polega konturowanie włosów?

Konturowanie włosów - oryginalna technika koloryzacji

Konturowanie włosów, podobnie jak odpowiednio wykonany makijaż, pozwala ukryć drobne mankamenty urody, ale i uwydatnić jej atuty. To wyjątkowa technika koloryzacji, która w 2022 roku ma szansę zastąpić tradycyjny balejaż czy popularne refleksy. Zabieg pozwala nadać twarzy pożądaną symetrię, wysmuklić jej owal, uwydatnić kości jarzmowe i odwrócić uwagę od ewentualnych niedoskonałości.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W sztuce makijażu korekta rysów twarzy możliwa jest dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. Bronzery, róże do policzków czy rozświetlacze to produkty, za sprawą których w zaledwie kilka minut można zupełnie odmienić swój wygląd. W konturowaniu włosów kluczową rolę odgrywa strategiczne rozmieszczenie na głowie pasemek w różnych odcieniach.

Zobacz wideo: Pielęgnacja włosów blond

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondŹródło: Dzień Dobry TVN

Konturowanie włosów - na czym polega?

Włosy farbowane techniką konturowania sprawiają wrażenie lekko muśniętych słońcem, jednak za sprawą umiejętnego wykorzystania techniki światłocienia uwydatniają atuty i ukrywają wady. Jasne refleksy skutecznie eksponują to, co w naszej ocenie powinno znaleźć się na pierwszym planie. Kosmyki okalające twarz powinny być zatem jaśniejsze, bo dzięki nim rysy stają się wyraźnie łagodniejsze. Z kolei ciemniejsze pasma pozwalają wysmuklić owal twarzy i uwydatnić kości policzkowe. 

Subtelna gra wybranymi tonami produktów koloryzujących wymaga nie lada precyzji. Konturowanie włosów najlepiej zlecić profesjonaliście, który dopasuje odcień pasemek do kształtu twarzy, a co za tym idzie zapewni fryzurze odpowiednie proporcje.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Lena Ivanova / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości