Moda i Uroda

Braletki, balkonetki i softy, czyli najmodniejsze biustonosze w tym sezonie. "Softy od kilku lat ujmują nasze serca i biusty"

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Jej wysokość biust
Jej wysokość biustDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Biustonosz to nieodzowna część damskiej garderoby. Marzeniem każdej z kobiet jest jednak bielizna, która nie tylko pięknie wygląda, ale jest równie wygodna. O najlepszych i najmodniejszych w tym sezonie modelach opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Zawadzka, brafitterka.

Biustonosze najmodniejsze w tym sezonie

Od kilku lat wśród Polek panuje moda na biustonosze miękkie, zarówno na mały, jak i duży biust. Są nie tylko bardzo wygodne, ale także świetnie zbierają i podtrzymują piersi. Jak przyznała specjalistka, jest to najbardziej popularny fason znany potocznie softem. Od kilku lat popularnością cieszą się również braletki oraz od niedawna balkonetki. Czym dokładnie się charakteryzują?

Rodzaje biustonoszy

Softy - to miękki biustonosz pozbawiony usztywniającej pianki oraz gąbki. Najczęściej wykonany z koronki, elastycznego tiulu czy plenu. Subtelnie modeluje i podtrzymuje piersi, a do tego zapewnia wygodę.

- Softy od kilku lat ujmują nasze serca i biusty (...). Są bardzo stabilne. Mają fiszbinę i materiał podtrzymujący od wewnątrz. Ten świetnie radzi sobie z duży biustem. To, co jest jeszcze bardzo ważne w softach to to, że mają piękne materiały, te tiule są przewiewne, są świetne na lato - powiedziała Anna Zawadzka, brafitterka.

Braletki – to biustonosz przypominający koronkowy top, który spokojnie możemy eksponować zza ubrania. Delikatny, zmysłowy i komfortowy model nie posiada żadnego usztywnienia.

- Braletka modna jest od dwóch lat. Głównym atutem jest to, że naturalnie układa biust. Konstrukcja jest z trójkąta, ma także fiszbinę i wyciągnięty do góry pas. To zapewnia wygodę i naturalny kształt - dodała specjalistka.

Balkonetka - to biustonosz, w którym ramiączka są szeroko rozstawione, a zabudowa miseczki jest bardzo niska. Stanik mocno eksponuje górną część biustu, unosi go i zbiera, dając efekt mocno krągłych piersi

- Ten fason przechodzi renesans, biustonosze te powracają z przytupem. Daje nam to efekt dużej ekspozycji, biust jest zaokrąglony. Co więcej, model ten sprawdzi się przy mniejszym i średnim biuście - zaznaczyła gościni Dzień Dobry TVN.

Historia miękkiego biustonosza 

Miękkie biustonosze nie tylko są piękne, ale przede wszystkim wygodne. Jak się okazuje, za tę wygodę odpowiedzialny jest mężczyzna. W 1912 r. Sigmund Lindauer stworzył miękką wersję stanika. Dlaczego? Historia głosi, że podczas nocy poślubnej bardzo się niecierpliwił, próbując poradzić sobie z haczykami i sznurkami. Postanowił więc to zmienić.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

Pozostałe wiadomości