Horoskop

Co symbolizuje w senniku wiatr?

Horoskop

Aktualizacja:
wichura

W senniku wiatr bardzo często jest odzwierciedleniem sił duchowych i psychicznych, które wpływają na życie. Co ciekawe, to siły skryte w podświadomości. Sny, w których występuje wiatr, mogą być zarówno wyczerpujące, jak i bardzo przyjemne.

Wiatr to symbol zmian, ale także namiętności, a nawet płodności. Gdy się przyśni, może odnosić się do związku, kariery czy rozwoju na różnych polach. To, co oznacza konkretna wizja, zdradzają senniki. Wiatr w wielu interpretacjach, jakie można w nich znaleźć, mówi dużo o potrzebach czy odczuciach śniącego. Może jednak też zwiastować utratę życiowej energii.

Sennik: wiatr i jego symbolika

W senniku „iść pod wiatr” jest wezwaniem, aby się nie poddawać, tylko sukcesywnie realizować swoje zamierzenia krok po kroku. To podpowiedź, aby być wytrwałym w wykonywaniu zadań i nie rezygnować zbyt szybko, nawet jeśli pojawią się jakieś przeciwności losu. W innym znaczeniu taki sen może także być komunikatem, że postępowanie osoby śniącej nie jest słuszne i może powinna się z nieco wycofać. Jeszcze inna sennikowa teoria wskazuje na silną potrzebę zmian w imię poprawy jakości życia, np. rzucenia palenia czy ograniczenia spożywania słodyczy.

Wiatr, który wieje w plecy, symbolizuje według sennika szybkie postępy. Może to dotyczyć zarówno sfery zawodowej, jak i uczuciowej. Natomiast wiatr wiejący w oczy może być zwiastunem przeszkód, jakie się pojawią na drodze do upragnionego celu.

Słyszeć wiatr we śnie oznacza natomiast nadchodzące zmartwienia. Ponadto może to być znak niespełnionych obietnic (być może ktoś rzucił na jawie w stronę osoby śniącej jakieś puste słowa, które nie miały pokrycia w rzeczywistości). W jeszcze innym znaczeniu może to być także znak niepowodzenia planowanych działań.

W marzeniu sennym można też chronić się przed wiatrem. To zwiastun nieoczekiwanych wiadomości. Podobną interpretację ma widok przedmiotu powiewającego na wietrze. To symbol nadchodzącej nowiny lub jakiegoś wydarzenia.

W śnie można także widzieć jakiś obiekt powalony podmuchem wiatru. To symbol, który odnosi się do związku. Mówi on o tym, że osoba śniąca chce od siebie uzależnić swego partnera, co może spotkać się z jego niezadowoleniem i protestem.

Natomiast pogoń za czymś, co zostało zabrane przez wiatr, w senniku interpretowana jest jako wyraz słabości, poczucia bezsilności i utraty wiary we własne możliwości.

Sennik: wiatr i wichura

Wiatr w senniku może wiać z różną siłą i to właśnie od niej zależy, czy wiatr jest pomyślną wróżbą, czy wręcz odwrotnie. Delikatna bryza ma znaczenie pozytywne. Przyjemny wiatr oznacza, że osoba śniąca jest z siebie zadowolona, jednak jest ona dopiero w połowie drogi do osiągnięcia zamierzonego celu, czeka na nią jeszcze duży wysiłek. Na ogół jest to znak pomyślności i zwiastun sukcesu.

W senniku silny wiatr może z kolei zapowiadać zmiany w życiu w nadchodzącym czasie. Mogą im towarzyszyć skrajne emocje. Jeśli śni się istny huragan, może on być zapowiedzią, że zmiany będą na tyle duże, że wywrócą wszystko do góry nogami.

Często także marzenia senne odnoszą się do relacji z innymi, a także związków. Silny wiatr może w takim przypadku świadczyć o kłopotach między partnerami i nerwowej atmosferze w domu. To symbol burzy emocji pomiędzy stronami. Taki sen świadczy też o impulsywności w działaniu, co przekłada się na wzajemne kontakty i łatwo może prowadzić do konfliktów. W tym znaczeniu sen z silnym wiatrem może oznaczać więc problemy, którym trzeba będzie stawić czoła. Ponadto w senniku silny wiatr może też być symbolem nadmiernego ulegania namiętnościom oraz lekkomyślności w podejmowaniu decyzji. Może także personifikować nieżyczliwe osoby z otoczenia, które działają na czyjąś niekorzyść.

Niekorzystnie o związku mówi też sen o wietrze, który jest bardzo słaby. Taka fantazja może oznaczać komplikacje w sprawach sercowych (być może uczucia się wypaliły i między partnerami nie ma już początkowej namiętności). Taki sen może więc być dobrym pretekstem do przemyśleń i przyjrzenia się baczniej swoim emocjom, a także potrzebom w związku.

Niezbyt pomyślną wróżbą jest także wiatr z ulewą i deszczem. W senniku taką wizję interpretuje się jako obecność w życiu pewnych emocji, które niekorzystnie wpływają na życie, powodując stres. To symbol chwiejności emocjonalnej. Spacer podczas silnego wiatru może z kolei zapowiadać nieporozumienia rodzinne.

Gwałtowny podmuch może też sugerować, że przez uleganie namiętnościom ktoś znajdzie się w niedalekiej przyszłości w bardzo niezręcznej sytuacji. Warto zatem przemyśleć swoje decyzje, bo niewłaściwy krok może zakończyć się kompromitacją. Zgodnie z sennikiem porywisty wiatr może też przynieść jakieś zawirowania w życiu i wywołać niepewność.

Dziwne sny w czasie kwarantanny. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Piasek według sennika. Co oznacza burza piaskowa czy piasek w ustach?

Namiot we śnie wcale nie oznacza wakacji

Co znajdziemy w senniku pod hasłem „chować się przed kimś lub w jakimś miejscu”?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: WestWindGraphics/Getty Images

Pozostałe wiadomości