Co oznacza sen o koleżance?

Aktualizacja:
dwie roześmiane kobiety w samochdzie

Sny to wciąż niezbadane aspekty działalności ludzkiego mózgu. Wiele osób uznaje je za subtelne wskazówki wysyłane przez podświadomość, inni zaś nie przypisują im większego znaczenia. Sen, w którym pojawia się koleżanka, może mieć różne interpretacje. Kluczem jest zapamiętanie wszystkich szczegółów.

Częstotliwość pojawiania się marzeń sennych jest sprawą indywidualną i nie do końca zbadaną. Nie wiadomo dlaczego niektóre osoby śnią każdego dnia, inne sporadycznie, a jeszcze inne praktycznie wcale. Aby prawidłowo zinterpretować sen, osoba śniąca musi zapamiętać przynajmniej większość szczegółów. Jeśli nie jesteśmy pewni co do scenariusza, warto odczekać kilka dni, w których trakcie być może przypomnimy sobie dalszą część. Co według sennika może oznaczać pojawiająca się we śnie koleżanka z pracy?

Koleżanka we śnie – co mówi sennik?

Oprócz szczegółów snu osoba śniąca powinna starać się zapamiętać również towarzyszące jej emocje. Ich pozytywny lub negatywny charakter pozwoli z większą precyzją zinterpretować scenariusz marzenia sennego. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza gdy w naszym śnie pojawia się postać koleżanki. Jak należy tłumaczyć takie marzenie senne?
  • Według sennika koleżanka z pracy we śnie jest zwiastunem nadchodzącego konfliktu. Z dużym prawdopodobieństwem przyjmie on formę zimnej wojny, która będzie toczyć się przez dłuższy czas. Być może w ogóle nie dojdzie do konfrontacji, a cała sprawa zakończy się, dopiero gdy dwie osoby przestaną mieć ze sobą jakikolwiek kontakt. Przyczyną tego rodzaju konfliktów jest zazwyczaj ukrywana zazdrość lub zawiść. Może kiedyś osoba śniąca nieświadomie uraziła kogoś innego, kto zapałał do niej niechęcią? W wielu przypadkach nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mogliśmy wyrządzić komuś krzywdę. Jeśli chcemy zidentyfikować drugą stronę konfliktu, należy wypatrywać zachowań mogących świadczyć o istniejącej zazdrości.
  • Jeśli przyśni się nam ciąża koleżanki, sennik tłumaczy to jako zwiastun ważnego etapu w życiu osoby śniącej . Być może będzie on związany ze zmianą stanu cywilnego, miejsca zamieszkania, pracy lub innym istotnym wydarzeniem. Według sennika koleżanka w ciąży świadczy o tym, że wkrótce wydarzy się coś, co w dużym stopniu wpłynie na naszą dotychczasową rutynę. Zmiany będą nieodwracalne, ale w efekcie przyniosą wiele dobrego.
  • Motywem, którego znaczenia często poszukuje się w senniku, jest śmierć koleżanki. Tak jak w większości przypadków, nie należy odczytywać go dosłownie. Śmierć jest bowiem również symbolem nadchodzącej zmiany. Chcąc dowiedzieć się czego najprawdopodobniej będzie dotyczyć owa zmiana, należy zastanowić się, z czym kojarzy się nam postać koleżanki widzianej we śnie.
  • Często występującym zjawiskiem jest sen o osobach, z którymi nie mamy kontaktu od wielu lat. Według sennika koleżanka z dawnych lat pojawiająca się w marzeniu sennym jest symbolem tęsknoty za dawnymi, beztroskimi czasami. Zazwyczaj kojarzą się one z wolnością, brakiem zobowiązań i innym podejściem do życia. Sny tego typu bardzo często pojawiają się u osób, które z różnych powodów są niezadowolone ze swojej obecnej sytuacji. Być może nie tak wyobrażaliśmy sobie swój związek, pracę lub rodzinę. Jeśli dawna koleżanka staje się przypadkowo spotkaną osobą, sennik interpretuje to jako zwiastun zbliżającego się zdarzenia, którego nigdy byśmy się nie spodziewali.

Co jeszcze może oznaczać sen o koleżance?

Motywem, który również pojawia się w snach, jest widok płaczącej koleżanki. Wbrew pozorom nie jest on związany z przykrą sytuacją, jaka miałaby spotkać bliską nam osobę, ale z niepowodzeniem lub rozczarowaniem, które będzie dotyczyć osoby śniącej. Być może jest to znak, że wyczekiwany awans przejdzie nam koło nosa lub obiekt naszych westchnień nie będzie zainteresowany zacieśnieniem relacji. Tego typu sen należy potraktować jako ostrzeżenie, aby nie nastawiać się na pewne rzeczy i zachować dystans.
  • Jeśli w trakcie snu nasza znajomość z koleżanką z różnego powodu się kończy , jest to znak, że w życiu codziennym znajdujemy się pod presją ze strony bliskich lub otoczenia. Sprawia to, że nie możemy wyrażać swoich poglądów i pragnień. Być może taka sytuacja dzieje się w związku i zamiast zaprezentować swoje zdanie, ulegamy ukochanemu lub ukochanej, wewnątrz odczuwając złość. Nierzadko presja pojawia się także w środowisku zawodowym, gdzie nie możemy wyrazić swojej opinii na dany temat.
  • Sen o koleżance, z którą osoba śniąca spędza dużo czasu, wbrew pozorom nie świadczy o bujnym życiu towarzyskim. Wręcz przeciwnie, jest to znak, że nie poświęcamy uwagi naszym bliskim i zbytnio koncentrujemy się na pracy, nie pozwalając sobie na relaks. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, co jest naprawdę ważne w życiu i co możemy zmienić na lepsze.
Damskie i męskie wyjazdy - jak wpływają na związek? "Ten oddech od siebie czasem jest wskazany". Zobacz wideo:
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości