Wspomnienia o Kacprze Tekielim. "Był poszukiwaczem czegoś nieodkrytego"

Wspomnienia o Kacprze Tekielim. Jaki był prywatnie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wspomnienie Kacpra Tekieli
Wspomnienie Kacpra Tekieli
Kacper Tekieli zmarł tragicznie w Alpach
Kacper Tekieli zmarł tragicznie w Alpach
18 maja polskimi mediami wstrząsnęła niezwykle przykra wiadomość - Kacper Tekieli zginął podczas zejścia z Jungfrau, szczytu w szwajcarskich Alpach. Był cenionym wspinaczem, prywatnie mężem Justyny Kowalczyk, z którą dzielił pasję do sportowych wyzwań. O tym, jak powinniśmy go zapamiętać, w studiu Dzień Dobry TVN opowiadał Andrzej Marcisz, alpinista.

Kacper Tekieli nie żyje

W środę 17 maja szwajcarscy ratownicy górscy zostali poinformowani o zaginięciu Kacpra. Następnego dnia około godziny 7 rano znaleziono jego ciało. Wspinacz był w trakcie schodzenia z Jungfratu, położonego w Alpach czterotysięcznika.

Kacper Tekieli z pewnością nie traktował wspinaczki wyłącznie jako formy sportu. Była jego pasją. - Wszystko nas kształtuje. Tak naprawdę każdy element mojej biografii zapewne rzutuje na to, jak postrzegam wspinanie, które nie jest tylko hobby czy jakiś tam zajęciem w czasie wolnym, tylko sposobem na życie - mówił o swojej miłości do gór.

Kacper Tekieli - jaki był prywatnie?

W studiu Dzień Dobry TVN wspinacza wspominał alpinista Andrzej Marcisz. - Był na pewno poszukiwaczem czegoś nieodkrytego. Dążył do odkrycia w tym wspinaniu czegoś więcej, nie tego, co przeciętny człowiek, tylko chciał przesuwać bariery ludzkich możliwości, w dążeniu do doskonałości - mówił.

Zarówno Marcisz, jak i inne osoby, które znały Kacpra prywatnie, uważają, że był niezwykle skromną osobą. - Robił jakieś małe selfie, nie pchał się przed kamery na siłę, nie chodzili za nim fotografowie - wspominał alpinista.

Ryzyko jest, niestety, wpisane w alpinizm. Czy dzięki temu wspinaczom łatwiej pogodzić się z informacją o śmierci kolegów, z którymi dzielili pasję? - Ja wspinam się od 45 lat i zostawiłem już w górach, może nigdy nie zginął nikt przy mnie, natomiast wielu moich partnerów odeszło, wielu znanych ludzi. Nigdy przyjęcie tej tragedii nie jest łatwe - powiedział.

Więcej o Kacprze Tekielim dowiecie się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN/TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla