100. urodziny Warner Bros. Kultowe filmy wracają do kin w całej Polsce

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Klasyki Warner Bros. ponownie w kinach w całej Polsce
Klasyki Warner Bros. ponownie w kinach w całej Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Wytwórnia filmowa Warner Bros. obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Kinga Burzyńska wraz z kamerami Dzień Dobry TVN pojawiła się na wyjątkowym wydarzeniu rozpoczynającym urodzinowe świętowanie, które potrwa aż miesiąc. Jakie gwiazdy spotkała w stołecznym kinie?

Warner Bros. świętuje 100. Urodziny

Warner Bros. to wytwórnia filmowa założona 4 kwietnia 1923 przez polskich imigrantów żydowskiego pochodzenia - Alberta, Sama i Harry'ego. Urodzeni w Krasnosielcu na Mazowszu, po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych otworzyli jedną z największych firm produkujących i dystrybuujących filmy na świecie. Z okazji 100. rocznicy powstania wytwórni Warner Bros. zaprosiło gwiazdy do stołecznego kina Kinogram, by uczcić najsłynniejsze tytuły, które wyszły spod skrzydeł firmy takie jak: "Wejście Smoka", "Powiększenie" czy "Bullitt".

Na urodzinach nie zabrakło Kingi Burzyńskiej, która porozmawiała z aktorami i aktorkami o ich ulubionych filmach. Reporterka zapytała m.in. Małgorzatę Foremniak o jej podejście do kultowych produkcji sprzed lat.

- Myślę, że jestem fanką tamtego kina, tamtego rodzaju opowiadania, tamtego rodzaju wchodzenia w historię bohatera, pokazywania jego historii od takiej bardzo wnikliwej strony, od kadrów filmowych. Oglądało się te filmy z wypiekami, co przyszło z tamtego świata – stwierdziła aktorka.

Ulubione filmy polskich gwiazd

W rozmowie z Kingą Burzyńską swoje ulubione produkcje wspominał Paweł Deląg, który po latach miał szansę nadrobić najsłynniejszy film z Brucem Lee, zaś Krystian Pesta wyjawił, że zawsze marzył o tym, by zagrać w Harrym Potterze.

- To jest film, na którym absolutnie się wychowałem. Pamiętam, że to była jedna z pierwszych produkcji, na które poszedłem do kina, tak naprawdę potajemnie, bo rodzice zabronili mi, żeby poszedł na premierę o północy – opowiadał aktor.

Polscy widzowie będą mieli szanse obejrzeć kultowe filmy dystrybucji Warner Bros. do końca 2023 roku w kinach w całej Polsce. Ponadto produkcje zostały poddane rewitalizacji i mimo upływu lat – zachwycą najwyższą jakością dźwięku i obrazu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości