Mija rok od jego tragicznej śmierci. Justyna Kowalczyk o mężu: "Pustka, której wypełnić nie potrafię"

Rocznica śmierci Kacpra Tekielego
Źródło: Dzień Dobry TVN
Justyna Kowalczyk zmienia narty na mikrofon
Justyna Kowalczyk zmienia narty na mikrofon
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Kacper Tekieli, jeden z czołowych polskich wspinaczy, zginął w górach 17 maja 2023 roku. Jego żona - Justyna Kowalczyk-Tekieli z okazji rocznicy śmierci męża opublikowała w mediach społecznościowych ich wspólne zdjęcie opatrzone poruszającym wpisem. "Był najlepszym człowiekiem, jakiego w życiu poznałam".

Rocznica śmierci Kacpra Tekielego

Kacper Tekieli zginął podczas górskiej wędrówki 17 maja 2023 roku, miał 38 lat. Jego ciało zostało porwane przez lawinę podczas wyprawy, której celem było zdobycie wszystkich czterotysięczników w Alpach. Pogrzeb Kacpra Tekielego odbył się 30 maja 2023 roku w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim.

Pogrążona w żałobie Justyna Kowalczyk-Tekieli regularnie publikuje w mediach społecznościowych wpisy i zdjęcia na temat zmarłego ukochanego. Nie inaczej stało się w dniu rocznicy jego odejścia. Gwiazda sportu niejednokrotnie podkreślała, iż mąż był miłością jej życia.

- Rok temu, 17.05.2023, zginął mój Mąż Kacper. Filozof. Alpinista. Taternik. Siłacz. Buntownik. Wrażliwiec. Obrońca zwierząt. Apostata. Esteta. Koneser. Kot. Świat, jaki zastałam po Kacpra śmierci i pustka, której w żadnej mierze wypełnić nie potrafię, utwierdzają mnie w przekonaniu, że był najlepszym Człowiekiem, jakiego w życiu poznałam - brzmiał wpis olimpijki.

Ostatnia wiadomość od Kacpra Tekielego

Przypomnijmy, że krótko po tym gdy do mediów dotarła informacja o śmierci alpinisty Justyna Kowalczyk-Tekieli opublikowała w sieci ostatnią wiadomość, którą otrzymała od męża, gdy zdobył szczyt.

- 17 V 1023 Jungfrau (4158m) 10.12 AM -PIK. Kocham Was Kotki - brzmiała krótka informacja.

Wieść o śmierci męża była dla Justyny wielkim ciosem. Olimpijka stara się jednak zachować siłę, przede wszystkim dla ich synka Hugona, który ma już prawie 3 lata. Znana biegaczka narciarska w sieci od czasu do czasu publikuje nie tylko archiwalne fotografie z ukochanym mężem, ale i z pociechą oraz ze swoich sportowych wypraw. Choć nadal jest jej ciężko - Justyna Kowalczyk-Tekieli stara się wieść zwyczajne życie mamy, zawodniczki i wielbicielki sportu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: Instagram.com

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?