Gwiazdy

Qczaj o kobietach z domu samotnej matki i trudnej przeszłości. "'Dzieci, uciekamy' - sam też słyszałem te słowa"

Gwiazdy

Daniel Józek Qczaj

Daniel Qczaj opublikował w mediach społecznościowych ważny post. Trener odniósł się do sytuacji samotnych matek, a także przyznał, że fundacja, która na co dzień pomaga kobietom, obecnie sama potrzebuje wsparcia finansowego. "Trzymając Kubusia na rękach, obiecałem, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by mamy i ich dzieci miały dach nad głową" – czytamy.

Qczaj wspiera fundację dla samotnych matek

Daniel Qczaj zwrócił się do swoich fanów z niecodzienną refleksją. Trener w mediach społecznościowych opublikował długi post, w którym poruszył temat samotnych matek wychowujących dzieci. Jak przyznał, widok kobiety, która staje w obronie swojego maleństwa, jest niesamowity.

Tak sobie teraz myślę, że to niesamowite, jak nadludzkiej siły dostaje Matka, gdy jej dzieci znajdą się w niebezpieczeństwie. Usunie z drogi każdą przeszkodę, przeniesie całą trójkę pod pachą, przyjmie cios i pobiegnie przed siebie, byleby tylko ochronić swoje małe

– rozpoczął.

W dalszej części trener wrócił do przeszłości i zdradził, że będąc dzieckiem, słyszał słowa "uciekamy". Niestety wiele matek nie ma gdzie schronić się z dzieckiem, a lęk ogranicza je przed zakończeniem toksycznej relacji. Dlatego tak istotne są miejsca, które oferują bezinteresowną pomoc. Dzięki nim zarówno kobiety, jak i dzieci mogą zacząć nowe, lepsze życie.

- "Dzieci, uciekamy" - sam będąc dzieckiem, też słyszałem te słowa i może dlatego tak bardzo nie jest mi obojętny los samotnych mam i ich dzieci. Bywa, że lęk przed tym, iż nie ma dokąd uciekać, jest silniejszy, a trwanie w toksycznej sytuacji wydaje się jedynym rozwiązaniem. Dlatego tak ważne jest, by były takie miejsca, w których mama wraz ze swoimi dziećmi może znaleźć schronienie – wyjaśnił.

Pomoc potrzebna fundacji

Jednym z takich miejsc, gdzie kobiety mogą liczyć na pomoc, jest Fundacja Domy Samotnych Matek z Dziećmi. Qczaj przyznał, że ośrodek ten poznał dopiero podczas tworzenia jednego z materiałów do Dzień Dobry TVN. Wtedy też okazało się, że fundacja, która daje siłę wielu matkom, sama potrzebuje wsparcia finansowego na wyremontowanie dachu.

- Do tej pory udało się tylko wyremontować 1/3. Na pozostałej części nadal jest rakotwórczy eternit! Wiem, że nie wszystkim jesteśmy w stanie pomóc, a próśb o pomoc są tysiące, ale ja trzymając Kubusia na rękach, obiecałem, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by Mamy i ich dzieci miały dach nad głową. W relacji wrzucam link do zbiórki, udostępniłem go również na swojej stronie QCZAJ.PL. Wiem, że się uda! - podsumował.

Daniel Józek Qczaj w szczerym wywiadzie o molestowaniu. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Edyta Pazura krytycznie o zachowaniu współczesnych mężczyzn: "Dziwne to czasy"

Robert Kochanek zdradził, dlaczego zależało mu na udziale w programie "40 kontra 20". "Szczęście było codziennie"

Wypadki dzieci na wakacjach - co robić w kryzysowej sytuacji? "Zobaczyłam swoje dziecko całe zalane krwią"

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości