Znana aktorka została szefową mafii. "Cudowne doświadczenie"

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Reporter:
Bianka Zalewska
“Mafia Mamma” z Monicą Bellucci i Toni Collette
“Mafia Mamma” z Monicą Bellucci i Toni Collette Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Na ekrany kin wchodzi komedia kryminalna opowiadająca o zwyczajnej amerykańskiej gospodyni domowej, która z dnia na dzień staje się szefową mafii. Anna Tatarska porozmawiała z aktorkami, które zagrały główne role. Jak Monica Bellucci i Toni Collette oceniają produkcję? Co szczególnie urzekło je w scenariuszu?

"Mafia Mamma" - o czym jest film?

W główne role wcieliły się Monica Bellucci jako Bianca, która wprowadza Kristin, graną przez Toni Collette, w meandry mafijnego świata. - Przyznam, że to faktycznie bardzo oryginalne podejście do wątku kobiety, która chce odnaleźć siebie, swoją autonomię i siłę. Chyba dlatego chciałam wziąć w tym udział. To projekt radosny, zabawny, niezwykły także, jeśli chodzi o ton. Nie potrafiłam mu odmówić. Kiedy czytałam scenariusz, śmiałam się bez przerwy. Byłam pod wielkim wrażeniem. Nie wierzę, że udało się to zrealizować do tego z tyloma wspaniałymi aktorami - powiedziała Toni.

- Cudowne doświadczenie aktorskie, ale również na poziomie czysto ludzkim - dodała Monica. - To film o mafii z kobiecym twistem. Ekranowe wydarzenia czasami mogą wydawać się absurdalne, ale wszystko, nawet największe ekstrema traktowane są z przymrużeniem oka - dodała.

Świat zdominowany przez mężczyzn

W filmach mafijnych z reguły główne role gra płeć męska. W filmie "Mafia Mamma" ten schemat jest odwrócony i to kobiety przejmują kontrolę. - Bianca do tego świata należy i ma w nim silną pozycję. Moja bohaterka jest jak ryba wyrzucona na brzeg. Nie ma pojęcia, co się dzieje. Nie rozumie sytuacji, w jakiej się znalazła. Dużo musi się nauczyć - wskazała Toni.

Monica Bellucci dodała, że z wielkim szacunkiem podeszła do swojej postaci. - Jest w niej tajemnica, śródziemnomorskie ciepło. Wie, jak sobie radzić z przemocą, bo z tego świata się wywodzi. Kiedy pojawia się Kristin, Bianca postanawia nauczyć ją, jak być szefową mafii. Wie to lepiej, niż ktokolwiek inny - powiedziała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

    Autor:Agnieszka Mrozińska

    Reporter: Bianka Zalewska

    Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

    Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

    Pozostałe wiadomości