"Wolne Duchy" hymnem Męskiego Grania 2024. "Teledysk super, klimat zwykłego lata w Polsce"

Projekt bez nazwy (83)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Muzyka inspirowana życiem
Muzyka inspirowana życiem
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Na ten moment z niecierpliwością czekali wszyscy fani Męskiego Grania. 11 czerwca zagadka została rozwiązana, a w sieci ukazał się tegoroczny hymn festiwalu. W utworze "Wolne duchy" usłyszeć możemy Darię Zawiałow, Mroza oraz Kacperczyków.

Męskie Granie 2024 – hymn

W tym roku Męskie Granie obchodzi 15. jubileusz. Z tej okazji nie zabraknie wielu atrakcji. Na koncertowych scenach pojawią się wszyscy artyści, którzy na przestrzeni lat związani byli z tym niezwykłym projektem.

Przed nami wielkie show: ponad 140 artystów, 19 projektów specjalnych i Orkiestra Orkiestr. 6 czerwca pisaliśmy o tegorocznym składzie Orkiestry Męskie Granie. W gronie muzyków znaleźli się Daria Zawiałow, Mrozu oraz bracia Kacperczyk. Niespełna tydzień później w sieci pojawił się oficjalny hymn festiwalu pt. "Wolne Duchy".

Premierze utworu towarzyszyła także nietypowa akcja promocyjna. Kilka tygodni temu zszokowani mieszkańcy polskich miast publikowali w mediach społecznościowych zdjęcia monumentalnych głów artystów jeżdżących po ulicach. Jak się okazało, była to sprawka organizatorów Męskiego Grania. Posągi zobaczyć możemy w najnowszym teledysku, ale nie tylko.

- Świętujemy 15 lat w trasie wyjątkowym teledyskiem. W podróż po Polsce zabiorą Was artyści tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania. Jest to hołd dla wszystkich, którzy od 15 lat dzielą z nami pasję do muzyki i współtworzą z nami Żywiec Męskie Granie. Tegoroczny teledysk odzwierciedla naszą wspólną drogę, a my dziękujemy artystom, fanom i wszystkim, którzy są z nami w trasie od 15 lat – mówi Dorota Nowakowska-Postolko, managerka marki Żywiec.

Na temat samego teledysku wypowiedzieli się także twórcy klipu. Jak przyznali, nakręcenie materiału było logistycznym wyzwaniem. Rzeźby bowiem w ciągu pięciu dni przejechały niemal 6000 kilometrów. Ich droga wiosła od Zakopanego aż po Gdańsk, z przystankami we Wrocławiu, Poznaniu oraz w Warszawie. 

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani nie kryli zachwytu nad tegorocznym hymnem. Jak przyznali, cały skład poradził sobie doskonale, a teledysk jest godny podziwu.

- Wzruszyłam się. Dla mnie teledysk super, klimat zwykłego lata w Polsce. Niemniej tegoroczny hymn jest przyjemny, wpadający w ucho i dość bogaty aranżacyjnie. Bez wielkiego entuzjazmu jestem na "tak". Podziwiam za wykonaną pracę organizatorów i skład MGO, Ten teledysk pachnie skoszoną trawą, wakacjami na działce i reportażami z małomiasteczkowej Polski lat 90... mega klimat - czytamy na YouTube.

Męskie Granie – koncerty

Sprzedaż biletów na Męskie Granie ruszyła już w kwietniu, a karnety rozeszły się jak świeże bułeczki. W tym roku trasa obejmować będzie następujące miasta: Żywiec (28-29 czerwca, Amfiteatr Pod Grojcem), Szczecin (12-13 lipca, EPSD Aeroklub Szczeciński), Gdańsk (19-20 lipca, Polsat Plus Arena), Poznań (26-27 lipca, Park Cytadela), Wrocław (2-3 sierpnia, Pola Marsowe), Kraków (9-10 sierpnia, Muzeum Lotnictwa) i Warszawę (23-24 sierpnia, Fort Wola – Letnia Strefa Progresji). Wszystkie koncerty przypadają na piątki i soboty.

Nie zabraknie także nowości. Po raz pierwszy w historii streamowane będą dwa sobotnie koncerty – z Żywca i Warszawy. W tym roku online będzie można zobaczyć również Męskie Granie Orkiestrę z 2023 roku, która ze względów pogodowych nie mogła zagrać finałowego koncertu w Żywcu.

Z okazji jubileuszu zebrana pod sceną publiczność będzie mogła ponownie usłyszeć składy, które zachwycały nas w ubiegłych latach. Wystąpią: Męskie Granie Orkiestra 2015 (w składzie: Mela Koteluk, Tomasz Organek, Fisz, Smolik) , Męskie Granie Orkiestra 2017 (w składzie: Brodka, Piotr Rogucki, Organek), Męskie Granie Orkiestra 2020 (w składzie: Daria Zawiałow, Król Igo), Męskie Granie Orkiestra 2023 (w składzie: Vito Bambino, Igo, Mrozu). Podczas Męskiego Grania 2024 wystąpi też tak zwana Orkiestra Orkiestr. W jej skład wejdą: Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk, Abradab, Spięty, Fisz, Leszek Możdżer, Katarzyna Nosowska, Marek Dyjak, O.S.T.R., Brodka, Smolik, Mela Koteluk, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Błażej Król, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Mrozu. Kto wystąpi w poszczególnych miastach? Zobaczcie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: INSTAGRAM

podziel się:

Pozostałe wiadomości