Zwrot akcji przed finałem "Królowej przetrwania". Jedna z dziewczyn opuściła show na własne życzenie

"Królowa przetrwania"
Zwrot akcji przed finałem "Królowej przetrwania". Jedna z dziewczyn opuściła show na własne życzenie
Źródło zdj. gł.: TVN
Lada moment wielki finał 3. sezonu "Królowej przetrwania". Rywalizacja nabiera tempa, więc kilka uczestniczek musiało pożegnać się z dżunglą i z marzeniami o zwycięstwie. Kto został wyeliminowany z gry? Kto otrzymał złoty bilet? Wszystko już stało się jasne. Jedna z dziewczyn sama zdecydowała się opuścić program.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo.

Klatka kluczowa-406844
Maja Rutkowski - Królowa przetrwania w dżungli domowych porządków - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

"Królowa przetrwania" - co się wydarzyło w 11. odcinku?

Takiego rozwoju sytuacji nikt się nie spodziewał. W przedostatnim odcinku "Królowej przetrwania" Małgorzata Rozenek-Majdan zarządziła eliminację. Dziewczyny, które przegrały bitwę na poduszki, były automatycznie nominowane do opuszczenia show. Były to: Monika Jarosińska, Anna Sowińska, Ilona Felicjańska, Natalia Sadowska i Izabela Macudzińska-Borowiak.

O tym, które z nich opuszczą dżunglę, miały zdecydować zwyciężczynie konkurencji: Karolina Pajączkowska, Dominka Rybak, Sofi Sivokha, Agnieszka Grzelak oraz Nicol Pniewska. Uczestniczki mogły uratować tylko jedną osobę z drużyny przegranych.

- Musicie zdecydować, które cztery z nominowanych opuszczą dzisiaj dżunglę. Zastanówcie się dobrze - zaznaczyła prowadząca.

Wieczorem przyszedł czas na ogłoszenie decyzji. Zwyciężczynie nie podjęły jednogłośnej decyzji. Nicol postanowiła ocalić Natalię. Dominika, Sofi i Agnieszka chciały uratować Anię. Karolina ku zaskoczeniu wszystkich, także oddała głos na rzecz Ani. Dziewczyny przez cały pobyt w dżungli były w bardzo dużym konflikcie.

- Przyszłyśmy tutaj, żeby być szczere i otwierać się. Prawda jest taka, że przez 18 ostatnich lat nie mogłam wybaczyć najbliższej osobie w moim życiu, czyli mojemu tacie. Nie zdążyłam wybaczyć mu, bo zmarł, dlatego tak bardzo przeżywam jego odejście. W ostatnich miesiącach szykowałam się, żeby nauczyć się wybaczać. Poległam. Przyszłam do tego programu i znowu nie byłam w stanie wybaczyć. Dzisiaj wiem, że tego miał mnie nauczyć ten program, więc Aniu, wybaczam ci i proszę cię o wybaczenie. Zostawiam ciebie - powiedziała Karolina.

Ania była zaskoczona decyzją Karoliny. - Nie spodziewałam się totalnie, że będzie chciała mnie oszczędzić - skomentowała Sowińska.

Zwrot akcji w "Królowej przetrwania" - kto odpadł z programu?

Iza, Ilona, Natalia i Monika myślały, że ich przygoda w dżungli dobiegła już końca. Wtedy Małgorzata Rozenek-Majdan ogłosiła coś, co wywróciło grę do góry nogami.

- Nicol, Agnieszka, Dominika, Karolina, Sofi mam dla was kolejną niełatwą decyzję do podjęcia. Możecie ocalić całą piątkę, jeśli wyeliminujecie dwie z was. To uczciwa propozycja - powiedziała prowadząca.

Dziewczyny przystały na tę ofertę. Nie mogły oddać głosu na Agnieszkę, gdyż zdobyła wcześniej immunitet. Najwięcej głosów otrzymały Karolina i Sofi i to one musiały opuścić program.

W tym momencie Iza zabrała głos i oświadczyła, że chce zrezygnować z dalszego udziału w "Królowej przetrwania" i oddać swoje miejsce Sofi.

- Przyszłam tutaj po super przygodę, a tu zaczęło być za dużo tutaj wszystkiego. Czuję taką presję, że muszę przyjąć jakąś stronę. Nie jestem taką osobą. Źle się z tym czuję. Czuję napiętą atmosferę. Męczy mnie to. Po prostu poczułam, że to czas wracać. Walczyłam, ale to nie tego typu walka. Swoje piękne chwile tutaj przeżyłam. Przeszłam po wodospadzie. Poznałam wspaniałe osoby. Dziękuję za szansę wzięcia udziału w tym programie. Było super. Chcę to zrobić - postanowiła Iza. Czuję, że czas wracać.

Sofi przyjęła propozycję Izy, a Małgorzata Rozenek-Majdan ją zatwierdziła. Ostatecznie z show odpadły Karolina Pajączkowska i Izabela Macudzińska-Borowiak.

"Królowa przetrwania". Złoty bilet do finału. Kto go zdobył?

Kolejnego dnia uczestniczki programu odwiedziły plantację herbaty. Miały za zadanie zebrać jak najwięcej liści określonym limicie czasu.

W zadaniu najlepiej poradziła sobie Ilona Felicjańska - to właśnie jej kosz ze zbiorami był najcięższy. Tym samym gwiazda otrzymała złoty bilet do wielkiego finału "Królowej przetrwania". Zwycięstwo okazało się być słodko-gorzkie, ponieważ Felicjańska musiała wytypować dwie rywalki do opuszczenia gry.

Ilona wskazała Agnieszkę Grzelak i Monikę Jarosińską. Panie zostały wyeliminowane na ostatniej prostej przed finałem.

Kiedy finał 3. sezonu "Królowej przetrwania"?

Finałowy odcinek "Królowej przetrwania" zobaczymy 20 maja o godz. 21:30 w TVN. Program można oglądać także na platformach Player.pl oraz HBO Max.

Zobacz także:

Autorka/Autor: Justyna Piąsta