Katarzyna Grochola prosi o pomoc. "Dzwony ostrzegawcze dzwonią, żebym się ratowała"

Autor:
Justyna
Piąsta
Katarzyna Grochola szczerze o chorobie
Katarzyna Grochola szczerze o chorobie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Katarzyna Grochola walczyła z rakiem płuca i przeszła dwie poważne operacje. Choć stan zdrowia się poprawił, to jednak uzależnienie od nikotyny wciąż daje się jej we znaki. Pisarka czuje się bezradna, dlatego zwróciła się z prośbą do swoich fanów.

Katarzyna Grochola miała raka płuca

W grudniu ubiegłego roku Katarzyna Grochola poinformowała media, że lekarze zdiagnozowali u niej raka prawego płuca. Przeszła dwie operacje, po których długo dochodziła do siebie. W styczniu 2023 roku pisarka udzieliła wywiadu Dorocie Wellman, w którym wyznała, że zdecydowała się publicznie powiedzieć o swojej chorobie, by dodać otuchy innym.

- Walka z chorobą polega na tym, żeby się po pierwsze nie przestraszyć. Po drugie skonfrontować się z rzeczywistością. Po trzecie sposoby leczenia naprawdę są lepsze niż 30 lat temu. Można szukać pomocy, również u psychoterapeutów i u psychiatrów, żeby przynajmniej w tym pierwszym momencie nie być cały czas w lęku. Rak nie jest końcem życia. Czasami. Ale wszyscy i tak kiedyś będziemy umierać - stwierdziła Grochola. - Cieszę się na przykład, że to ja, a nie moje dziecko. To byłoby dużo gorsze - podsumowała w Dzień Dobry TVN.

Katarzyna Grochola walczy z nałogiem

Stan zdrowia Grocholi się polepszył, ale gwiazda wciąż ma pewien poważny problem, którym postanowiła się podzielić z fanami. Poprosiła ich o wsparcie.

- Kochani, pomóżcie. Radziłam sobie w życiu z wieloma rzeczami, ale z tą jedną nie mogę sobie poradzić. Popalam. Mimo że dzwony ostrzegawcze w całym świecie chyba dzwonią, żebym się ratowała. Rzuciłam palenie, teraz znowu popalam. (...) przeczytałam książkę Allena Carra, może macie jakiś sposób, który mi pomoże? - zapytała autorka bestsellerowych książek.

W komentarzach pojawiło się wiele rad i słów otuchy. "Wszystko w głowie siedzi! Niech pani zacznie mieć papierosy w d...e! Dziś mija 9 lat, jak nie palę!", "Pani Katarzyno, to w Pani jest siła. Papierosy to najmniejszy pikuś. Pani nie da rady?", "Sposobu nie mam, ale wspieram z całego serca. Warto pogadać ze swoją głową - mi czasem się udaje nawet dojść do porozumienia" - podpowiadają internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News

Pozostałe wiadomości