Gwiazdy

Justin Bieber sprzedał prawa do swoich piosenek. Zarobił potężne pieniądze

Gwiazdy

Autor:
kgo//am/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
Justin Bieber

Justin Bieber poszedł w ślady innych artystów i zdecydował się na sprzedaż praw do swoich utworów firmie Hipgnosis Songs Capital. Pochodzący z Kanady wokalista zarobił na tej transakcji ok. 200 milionów dolarów.

Justin Bieber sprzedał prawa do swoich utworów

Informację o tym, że 28-letni Justin Bieber sprzedał prawa do swoich utworów, we wtorek (24 stycznia) przekazał Scooter Brown, wieloletni menedżer wokalisty. - Justin jest artystą, który pojawia się raz na pokolenie, co znajduje odzwierciedlenie w wartości tej umowy. Przez 15 lat byłem wdzięczny, mogąc obserwować tę przygodę, dziś cieszę się szczęściem wszystkich zaangażowanych (w negocjacje - red.). Wielkość Justina dopiero się rozpoczyna - czytamy.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Prawa do katalogu zawierającego 290 jego utworów zakupiło brytyjskie przedsiębiorstwo inwestycyjne Hipgnosis Songs Capital. Firma ma prawo do wszystkich piosenek, opublikowanych do 31 grudnia 2021 roku, w których Bieber zaśpiewał, które napisał, czy podjął się obróbki dźwiękowej. Oznacza to, że jeśli któryś z utworów zostanie zagrany publicznie, np. w radiu, firma będzie otrzymywała pieniądze. W katalogu będącym przedmiotem transakcji są takie hity jak "Sorry", "Love Yourself" czy "Peaches".

Choć nie podano, ile wokalista zarobił na tej transakcji, agencja AFP sugeruje, że umowa opiewała na 200 milionów dolarów.

Kto jeszcze sprzedał prawa do swoich utworów?

W decyzji młodego muzyka nie ma nic niezwykłego. W ostatnim czasie spora grupa artystów i zespołów zdecydowała się sprzedać prawa do swoich utworów przedsiębiorstwom inwestycyjnym. Zrobili to mi.in. Bob Dylan, Bruce Springsteen, Neil Young, Stevie Nicks, Justin Timberlake czy Sting. Rekordowa była umowa Springsteena. "The Boss" otrzymał za swoje piosenki aż 500 milionów dolarów.

Warto dodać, że wyprzedawanie przez artystów praw do swoich utworów zaczęło się pod koniec 2021 roku. Ma to związek z podniesieniem wysokości podatku, do którego płacenia zobowiązani są najbogatsi Amerykanie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:kgo//am/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości