Jan Peszek kończy 80 lat i nie zwalnia tempa. "Uwielbiam żyć"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jan Peszek w niezwykłej drodze do... 80 lat
Jan Peszek w niezwykłej drodze do... 80 lat
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Ryan Gosling obchodzi dziś 41. urodziny
Ryan Gosling obchodzi dziś 41. urodziny
Tata Magdy Gessler świętuje 90. urodziny
Tata Magdy Gessler świętuje 90. urodziny
Krzysztof Krawczyk obchodziłby dziś 75. urodziny
Krzysztof Krawczyk obchodziłby dziś 75. urodziny
Jan Peszek to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Gwiazda Teatru Polonia w tym roku świętuje 80. urodziny. Z tej okazji reporterka Kinga Burzyńska wraz z kamerami Dzień Dobry TVN sprawdziła, co jest tajemnicą jego świetnej kondycji.

Jak Peszek obchodzi urodziny

Jan Peszek to legenda polskiej sceny teatralnej. Zagrał w wielu filmach, serialach i spektaklach. Mimo faktu, iż 13 lutego skończy 80. lat, artysty nadal nie opuszcza energia i radość życia. Jak przekonuje - sekretem jego świetnej kondycji jest nieustanna praca oraz obowiązki w teatrze. Zapytany o to, jak przygotowuje się do wyjścia na scenę, przyznał, że nie ma szczególnych rytuałów, poza wcześniejszym, doskonałym przygotowaniem się do roli.

- Trzy przysiady i "wio!". To skok adrenaliny - stwierdził krótko Jan Peszek.

Jan Peszek wiecznie w drodze

Jan Peszek nie zwalnia tempa. Występuje w stołecznym Teatrze Polonia, regularnie odwiedza krakowskie teatry, a w wolnych chwilach - również podróżuje. Jak twierdzi, mnogość doświadczeń, poznawanie nowych osób, czy nawet trudne sytuacje pozwalają mu lepiej poznać świat i przygotować się odpowiednio do kolejnych ról.

- Uwielbiam żyć, nie boję się rzeczy ekstremalnych, dlatego często nie tylko przez role, które gram, zapuszczam się w rewiry całkowicie zakazane. To się wiąże z zawodem, który uprawiam, mam do czynienia często z ludźmi podłymi albo złymi, nie będąc nimi muszę ich zagrać bardzo wiarygodnie - tłumaczył aktor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: K. Burzyńska, M. Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości