Gwiazdy

Ewa Drzyzga z prywatną wizytą u konsul USA. "Długo uczyliśmy się niuansów kulturowych"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Izolda Sanetra
Z prywatną wizytą u konsul generalnej USA

Kilka miesięcy temu w Krakowie swoją pracę rozpoczęła nowa konsul generalna Stanów Zjednoczonych. Ewa Drzyzga odwiedziła jej siedzibę, by zapytać o życie w Polsce. Jak często musi zmieniać miejsce zamieszkania w związku z pełnioną funkcją?

Z wizytą u konsul generalnej

Erin Nickerson od 20 lat pracuje w dyplomacji. Z wykształcenia jest ekonomistką, a w Krakowie ukończyła europeistyka. Pierwsza placówka, w której mieszkała jako wicekonsul, była w Warszawie. Później zamieszkała wraz z rodziną w Bangkoku. - Długo uczyliśmy się niuansów kulturowych - wspominała.

Tak wysoko pełniona i ważna funkcja wymaga poświęcenia. Nie można przywiązywać się do jednego miejsca zamieszkania. - Wraz z mężem jesteśmy przyzwyczajeni do tego, ale dla syna, który ma 10 lat, to coś innego. Musi dłużej się przyzwyczajać. To już jego piąty kraj - powiedziała Erin Nickerson, konsul generalna USA w Krakowie.

Czym zajmuje się konsul?

W Krakowie Erin Nickerson pełni funkcję pełnoprawnego konsula. Wiele jej zadań wiąże się z wojną w Ukrainie. Co należy do jej obowiązków?

- Odpowiadam za sześć województwo południowych w Polsce. Wraz z kolegami spędzamy dużo czasu w Przemyślu i Rzeszowie, załatwiając wszystko - mówiła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości