Relacja Billa i Franka z "The Last of Us". Czym różni się historia z serialu od tej z gry?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
naekranie.pl/denofgeek.com
Kadr z gry "The Last of Us"

W trzecim odcinku "The Last of Us" mieliśmy okazję zobaczyć poszerzoną historię Billa i Franka. Część fanów przyjęła to bardzo pozytywnie, a część wręcz odwrotnie. W jakim stopniu historia przedstawiona w serialu pokrywa się z pierwowzorem?

Historia Billa i Franka w grze "The Last of Us"

Przez pierwsze dwa odcinki fabuła serialu toczyła się niemal identycznie jak w grze. Był to celowy zabieg twórców, którzy chcieli dać coś zarówno fanom gry, jak i osobom, które nie miały okazji poznać rozgrywki. W trzecim odcinku jednak się to mocno zmienia, ponieważ głos został oddany Billowi i Frankowi, których historia w grze mogła przypominać przyjaźń, a do tego nie została szczegółowo przedstawiona. 

Filmy i seriale

Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

W grze "The Last of Us" Billa widzimy z nieco innej strony. Kiedy trafiamy do Lincoln, gdzie poznajemy tego bohatera, dzieje się dużo - gracze mają okazję rozwinąć relację z Ellie, w której mnóstwo jest słownych pyskówek. To one szczególnie przypadły odbiorcom do gustu. Jest także dużo akcji i skradania się. Stąd też osoby, które poznały grę, mogły spodziewać się zupełnie innej historii. Zarówno w rozgrywce jak i w serialu Frank już nie żyje, jednak w adaptacji widzimy wspomnienia Billa z jego partnerem czy przyjacielem. Ich relacja nie została również jasno przedstawiona, co zostawiało wiele miejsca na domysły.

Historia Billa i Franka w serialu "The Last of Us" - dlaczego reżyserzy podjęli taką decyzję?

W serialu poznajemy bliżej relację Billa i Franka, która została przedstawiona jako niezwykle emocjonalna historia miłosna. Trzeci odcinek polemizował z pytaniami o sens życia w postapokaliptycznym świecie. Kiedy Joel i wielu innych próbuje po prostu przetrwać, Bill poznaje osobę, którą chce chronić i wokół tego buduje swoje życie. 

Reżyserzy nie zdradzili powodu, dla którego taka decyzja została podjęta. Jednak jest rzesza fanów, która uważa, że takie rozwiązanie sytuacji, a do tego poszerzenie wątku Billa sprawia, że świat jest nie tylko ciekawszy, ale i bogatszy. "Tak, jego głównym celem jest rozwinięcie wątku pobocznego i skupienie na drugoplanowych postaciach, lecz świat "The Last of Us" jest zbyt bogaty, aby w powszechnej świadomości zamykać go w szufladce z napisem "Joel, Ellie i masakra zombie"." podano na portalu naekranie.pl. Mimo to serial spotkał się on również z krytyką osób niezadowolonych z takiego obrotu spraw.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: naekranie.pl/denofgeek.com

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości