Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od ponad 30. lat. "Fajne jest to, że nie straciliśmy tego rock and rolla"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Wspólnie uzbieraliśmy 154 606 764 zł!
Wspólnie uzbieraliśmy 154 606 764 zł!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W niedzielę (29 stycznia) odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory udało się zebrać ponad 150 milionów złotych. O tym, jak wyglądały przygotowania do finału oraz na co zastaną przeznaczone pieniądze opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP.

31. finał WOŚP. Ile udało się zebrać?

Deklarowana kwota, która zasili konto fundacji to obecnie 154 606 764 zł. - Praca nie może stanąć nawet na moment. My sobie tak mówimy - później odpoczniemy, za chwilę, ale to jest praca zespołowa. Też zespół wspiera ciebie i daje ci siłę, że trzeba przyjść, że trzeba robić swoje cały czas - powiedział w Dzień Dobry TVN prezes fundacji WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od ponad 30 lat. Jednak Jerzy Owsiak nie przypuszczał, że ta początkowo jednorazowa inicjatywa tak bardzo się rozrośnie. - Fajne jest to, że nie straciliśmy tego rock and rolla, że ta muzyka jest cały czas z nami w studio, [...], jest muzyka, jest dużo czegoś takiego, co mi się podoba, ja tym odpoczywam - powiedział.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z 31. finału WOŚP?

W tym roku środki zebrane podczas 31. finału WOŚP zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. - To nie jest choroba, to jest stan organizmu, który się broni, bo został zaatakowany. Musimy wtedy natychmiast działać, żeby z sepsą wygrać, diagnostyka musi być bardzo szybka - powiedział. Każda godzina zwłoki zmniejsza szanse na wyzdrowienie o 8 proc.

Tym samym WOŚP zakupi sprzęt, który przyspieszy stawianie diagnozy. Urządzenia trafią do 83 szpitalnych laboratoriów.

Co Jerzy Owsiak myśli o nieprzychylnych komentarza na temat działalności fundacji? Jak do tego pochodzi? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości