Paulina Krupińska-Karpiel płacze i apeluje: "Żaden prezent nie jest wart tyle, co ludzkie życie"

Życie Julki zamiast prezentu
Paulina Krupińska-Karpiel opublikowała na swoim Instagramie bardzo wzruszający film. Modelka zaapelowała o przyłączenie się do jej akcji na rzecz chorej Julki - dziewczynki, której życie wyceniono na 8 milionów złotych.

Walka o najdroższy lek na świecie

Paulina Krupińska-Karpiel nagrała wideo, w którym prosi swoich fanów o przyłączenie się do akcji #zamiastprezentuzyciejulki. Ze łzami w oczach opowiada o sytuacji kilkumiesięcznej dziewczynki, która bardzo potrzebuje naszej pomocy. Modelka prosi, aby środki finansowe przeznaczone na prezenty dla dorosłych - przeznaczyć na pomoc dla bardzo chorych dzieci.

Jest taka Julka, która ma cztery miesiące, trafiła w bardzo ciężkim stanie na OIOM i zbiera na bardzo, bardzo drogi lek. Jej życie zostało wycenione na ponad 8 milionów złotych. My, zamiast kupowania sobie prezentów w rodzinie, prezentów, które nam zalegają, które są nam zbędne - moglibyśmy te pieniądze przeznaczyć na uratowanie życia Julki, na ten lek, który może uratować jej życie. Tak naprawdę, to żaden prezent nie jest wart tyle, co ludzkie życie. Wymyśliłam taki hashtag: #zamiastprezentuzyciejulki. Podłączacie się pod tę akcję? Mam nadzieje, ze będzie Was tu bardzo dużo i wspólnymi siłami uda nam się jeszcze w te święta uzbierać całą kwotę i Julka będzie mogła wyjechać za granicę i podjąć się też takiego trudnego leczenia, że będzie normalnie żyła.

>>> Zobacz też:

Alex potrzebuje naszej pomocy! Lekarstwo kosztuje 9 milionów złotych!

Paulina Krupińska-Karpiel w rozmowie z Filipem Chajzerem i Gosią Ohme wyznała, że emocje, które towarzyszyły jej podczas nagrania są takimi, których nikt z nas by nie chciał przeżywać. Jednocześnie wie, że ludzkie serca nie mają dna i głęboko wierzy, że uda się zebrać pieniądze na lek dla Julki oraz innych dzieci potrzebujących tej bardzo drogiej terapii genowej.

10 milionów złotych, które może uratować życie jednego dziecka. Co ciekawe, już jedna dawka, prawdopodobnie wystarczy, by uratować dziecko

- wyjaśnił Filip Chajzer.

Zamiast prezentu życie dziecka

Paulina Krupińska-Karpiel zachęcała do tego, aby nie kupować sobie wzajemnie prezentów, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na pomoc chorym dzieciom. Modelka zdecydowała się pomóc małej Julce, ale wie, że potrzebujących dzieci jest więcej.

Możemy mieć największe pieniądze świata, największe kariery, ale czym by to było, jeżeli byśmy nie mogli się tym dzielić z innymi. Czasami niewielkie kwoty mogą zdziałać tak wiele

- zaapelowała Paulina.

>>> Zobacz: Jak pomóc Julce? Czytaj tutaj

Na co choruje Julka

Julka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA typu 1 (wczesnoniemowlęcy) i jest to śmiertelna choroba genetyczna. Dzieci, które na nią chorują tracą władzę w całym ciele. SMA1 prowadzi do upośledzenia mięśni szkieletowych, do ciężkiej niewydolności oddechowej i do śmierci.

>>> Zobacz też:

Zobacz: Był na granicy śmierci. Uzdrowił go św. Albert

Grupy krwi – rodzaje, badania, dziedziczenie

Autor: Jola Marat

podziel się:

Pozostałe wiadomości