Gorące tematy

Królowa Elżbieta II i książę Filip "znowu razem". Pokazano pierwsze zdjęcie grobu pary królewskiej

Gorące tematy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
królowa Elżbieta II i książę Filip

Na profilu brytyjskiej rodziny królewskiej na Instagramie pojawiło się zdjęcie, które wzruszyło internautów. Na fotografii widać pamiątkową płytę nagrobną, na której tuż nad napisem upamiętniającym księcia Filipa wyryto imię zmarłej królowej. - Znowu razem. Już na zawsze - komentują fani monarchini i jej męża.

Płyta na grobie królowej Elżbiety II - jak wygląda?

Instagramowe konto brytyjskiej rodziny królewskiej zasiliła fotografia płyty nagrobnej na krypcie, w której pochowano królową Elżbietę II. Na pamiątkowej tablicy wypisane są imiona oraz lata życia króla Jerzego VI, jego małżonki Elżbiety, księcia Filipa oraz niedawno zmarłej monarchini.

Pogrzeb królowej Elżbiety II

 Dziś świat pożegna królową Elżbietę II
Dziś świat pożegna królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Oto zdjęcie płyty nagrobnej, która została umiejscowiona w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI po pogrzebie Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety. Kaplica Pamięci Króla Jerzego VI znajduje się w murach kaplicy św. Jerzego w Windsorze - czytamy w komunikacie opublikowanym przez royalsów.

Grób królowej Elżbiety II - od kiedy można oglądać?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w Szkocji. Ostatnie pożegnanie monarchini odbyło się 19 września w londyńskim Opactwie Westminsterskim. Trumna z ciałem zmarłej została następnie przewieziona do zamku Windsor i umieszczona w krypcie w tamtejszej kaplicy św. Jerzego, którą będzie można zwiedzać już od 29 września.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Tim Graham/Getty Images

Pozostałe wiadomości