Na tym nagraniu wygląda jak pasztetowa w pończosze. Czy wiesz, co to za zwierzę?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
twitter.com
Jak opiekować się gryzoniem w domu?
Jak opiekować się gryzoniem w domu? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Ma potężne zęby, a jego oczy i uszy są kompletnie przykryte skórą. Oto ślepiec mały - gryzoń, którego wygląd może niektórych zaskakiwać. Sprawdź, jakie tereny zamieszkuje.

Ślepiec mały. Występowanie

Zaskakujące nagranie ujawniające niecodziennego gryzonia pojawiło się na Twitterze. Zwierzak o dużych zębach może wystraszyć niejednego amatora obserwacji życia flory i fauny. Czym jest ssak wyglądem przypominający na poniższym wideo pasztetową w pończosze?

To ślepiec mały, o którego istnieniu niewiele osób w ogóle wie. Nic w tym dziwnego, bowiem ssak rzadko opuszcza swoje nory i większość życia spędza pod ziemią. Gryzoń zamieszkuje tereny m.in. wschodnich Węgrzech, zachodniej Ukrainy, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii oraz Serbii.

Ślepiec mały. Czym się żywi?

Ślepce małe nie żyją w licznych stadach, a większość dnia spędzają pod ziemią. Rozbudowane korytarze kopią nie tylko łapami, ale i swoimi zębami. W głównej mierze spożywają cebulki, korzenie, bulwy, które znajdują pod ziemią. Czasem wychodzą na powierzchnię, by posilić się trawą lub nasionami. Swoje jedzenie trzymają w systemie rozbudowanych spiżarni głęboko pod ziemią, jednak poza zwyczajami związanymi z ich żywieniem, o ślepcach małych wiadomo niewiele.

Co ciekawe te gryzonie nie posiadają ucha zewnętrznego, ogon jest zaś szczątkowy, a ich oczy ukryte są pod warstwą skóry, co czyni je niemal ślepymi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz więcej:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: twitter.com

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/morskaya_dm, Wolfgang Filser / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości