Dom

Udekoruj z dziećmi dom na Halloween. Oto proste, a efektowne propozycje

Dom

Aktualizacja:

31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.

Halloweenowe dynie

Halloween jest świetnym pretekstem do zabawy z dziećmi. Mogą bowiem wykonać ozdoby do domu czy mieszkania. Do przystrojenia wnętrz mogą wykorzystać podstawowy symbol amerykańskiego święta, czyli dynie. Przy wycinaniu w nich min czy wywiercaniu wzorków będą potrzebni rodzice. Jednak wydrążeniem tych warzyw czy pomalowaniem ich farbami akrylowymi, pociechy mogą się zająć samodzielnie.

Jeśli chcecie zająć dzieci na długo, to dajcie im dużą dynię i farby

- polecała Patrycja Lipińska.

Szybkie ozdoby na Halloween

Szybkim, a efektownym pomysłem jest zrobienie kompotu, np. ze śliwek, wiśni czy malin i poproszenie dzieci, by nabrały go do zakupionych wcześnie strzykawek. Mogą wykazać się również kreatywnością i tworzyć straszne figurki, duchy czy postaci z plasteliny, papieru, a nawet chusteczek higienicznych.

Ja generalnie uważam, że najprostsze rzeczy są zawsze najlepsze i z takich rzeczy, które też mamy w domu możemy stworzyć naprawdę fantastyczne dekoracje

- mówiła w Dzień Dobry TVN Patrycja Lipińska, animatorka i specjalistka od dekoracji.

Przykładowe propozycje na ozdoby z okazji Halloween. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości