Design sprzętów kuchennych - nie tylko cieszy oko! Funkcjonalność przede wszystkim

Aktualizacja:

Piękne mieszkanie nie zawsze jest funkcjonalne, a to duży błąd. Nawet w świetnie urządzonym wnętrzu może okazać się, że pewne rozwiązania są nam niezbędne. I co wtedy? Czy trzeba od razu robić remont? Nie! Nowoczesne technologie potrafią wpasować się w każdą przestrzeń.

Funkcjonalność mieszkania jest ważna – w końcu spędzając czas w domu, chcemy go poświęcić na odpoczynek, a nie sprzątanie. Często okazuje się, że w trakcie mieszkania potrzebujemy nieco zmian, właśnie w stronę funkcjonalności. A cóż lepiej zapewni wygodę funkcjonowania w domu, jak nie nowoczesne technologie?
Zmywarka
To must have, nie oszukujmy się. Zmywarka oszczędza nie tylko nasz czas, ale i środowisko, a jeśli wybierzemy mądrze, to i pieniądze. Mowa tu oczywiście o sprzętach energooszczędnych, z najwyższej półki jakościowej (pamiętajcie, że cena nie zawsze musi być wygórowana). I tak przechodzimy do doskonałych w swojej klasie - zmywarek marki Electrolux.
mat. prasowe

ComfortLift

Zmywarka ComfortLift idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Ma ona zawiasy ślizgowe, dzięki czemu jej montaż będzie łatwy nawet we frontach mebli bez cokołów. Dodatkowo wyposażono ją w funkcję TimeBeam, czyli wyświetlacz, który pokazuje czas pozostały do końca zmywania na podłodze.
Dzięki systemowi PerfectFit zmywarka łatwo i precyzyjnie dopasuje się do wnętrza z zachowaniem jej stylistyki. Jest jeszcze coś – zmywarka ComfortLift jako pierwsza na świecie pomaga w załadunku i rozładunku naczyń. Unikalna technologia sprawia, że kosz samoczynnie unosi się na wygodną wysokość - wystarczy lekko ścisnąć uchwyt. Jest to na tyle wygodne rozwiązanie, że będziesz zastanawiać się, dlaczego nikt nie wpadł na nie wcześniej. Prowadnice ComfortRails zapewniają płynne wysuwanie się koszy zmywarki. Jednocześnie zapobiegają chybotaniu i obijaniu się o siebie zawartości koszy, dzięki czemu chronią delikatne naczynia.

QuickSelect

Ta zmywarka wyróżnia się funkcjonalnością. To pierwsza taka zmywarka, w której wybierasz jedynie czas zmywania, a resztę – czyli program, urządzenie dopasowuje samo. QuickSelect zdobyło nagrodę iF Design Award! Odznacza się funkcjonalnością i wybierając zmywarkę, z całą pewnością warto o tym aspekcie pamiętać.
W zmywarkach Electrolux nie trzeba przejmować się rozmiarami, kształtem naczyń oraz stopniem ich zabrudzenia. Satelitarne ramię FlexiSpray wraz z 5-cioma poziomami natrysku dają pewność, że strumienie wody dotrą do wszystkich zakamarków naczyń umieszczonych w zmywarce. Komfort, wygoda i funkcjonalność!
Piekarnik
W mieszkaniu poza zmywarką (i oczywiście lodówką) ważny jest także piekarnik. W dzisiejszych czasach mamy możliwość wyboru naprawdę zaawansowanego urządzenia, które dużo zrobi za ciebie. Tutaj liderem również będą sprzęty marki Electrolux.
mat. prasowe
SteamBoost
To piekarnik na miarę naszych czasów. Na początku trzeba zaznaczyć, że to piekarnik parowy, a więc – wielofunkcyjny. Można przygotować w nim tradycyjne pieczone potrawy, ale także wykorzystać go do gotowania na parze i odgrzewania. Dzięki systemowi pary można zachować naturalną wilgotność potraw.
Jednak to nie jedyne udogodnienie – termosonda daje nam pełną kontrolę nad procesem pieczenia. Monitoruje ona temperaturę wnętrza potrawy, bez ryzyka niedopieczenia czy przepieczenia. Gdy potrawa jest gotowa, termosonda zasygnalizuje zakończenie pieczenia i wyłączy piekarnik.
Ten piekarnik to prawdziwa pomoc w kuchni – dzięki tekstowemu wyświetlaczowi LCD z asystentem gotowania urządzenie wyręczy Cię w doborze czasu i temperatury pieczenia.
SteamCrisp
To kolejny warty uwagi piekarnik – połączenie pary i gorącego powietrza gwarantuje, że potrawy nie wysychają i można je piec w niższej temperaturze. Gotowa pieczeń będzie soczysta w środku i cudownie chrupiąca z wierzchu.
Jest on także bardzo funkcjonalny – czyści się sam! Czyszczenie parowe AquaClean polega na tym, że para wodna rozmiękcza zaschnięte zabrudzenia w komorze piekarnika, co ułatwia ich usunięcie. I gotowe!
Autor: Adrianna Kowalczyk
Pozostałe wiadomości