sprzęt AGD i RTV

  Jak szybko zrobić taki pożywny napój? Jaki sprzęt do tego wybrać? Podpowiadamy.

  "Filiżankę wody zagotujemy w nim w 55 sekund".

  Bezprzewodowy, cykloniczny, wodny, a może centralny? Typów odkurzaczy jest wiele, a najlepszy z nich to ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Czego innego wymaga się od samojezdnego robota, a zupełnie inne zadania spełniać ma mocny odkurzacz z turboszczotką.

  Stal nierdzewna, która wykazuje odporność na korozję, jest materiałem powszechnie stosowanym w przemyśle budowlanym, samochodowym, chemicznym, spożywczym i wielu innych. Co odpowiada za jej właściwości antykorozyjne? Jakie inne właściwości wykazuje stal nierdzewna?

  Pralka wydaje odgłosy jakby startowała w kosmos i "chodzi" po łazience? Wiesiek Skiba, który pracuje jako "złota rączka" pomaga ustalić przyczyny problemów z pralką i pokazuje, jak je rozwiązać.

  Od 1 marca na sprzęcie RTV i AGD widnieją nowe oznaczenia określające energooszczędność danego urządzenia. Zmiany spowodowane są przepisami wprowadzony przez Unię Europejską. Co dokładnie się zmieni i na co trzeba będzie zwrócić uwagę kupując nowy sprzęt? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Tomaszem Chróstnym, prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Funkcja pyrolizy to wyjątkowo skuteczne czyszczenie komory piekarnika bez zbędnego wysiłku! Wystarczy tylko wybrać program na wyświetlaczu, a piekarnik rozgrzewa się do wysokiej temperatury ok 480 stopni C, eliminując wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. Cały proces jest bezpieczny, bo drzwi piekarnika są specjalne chłodzone oraz zablokowane na czas czyszczenia.

  Czajnik z regulacją temperatury to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów czajników elektrycznych. Pozwala on bowiem na podgrzanie wody do konkretnej temperatury, co natomiast ułatwia przygotowanie wielu dań i napojów. Jak działa czajnik z regulacją temperatury i jak go wybrać?

  Piękne mieszkanie nie zawsze jest funkcjonalne, a to duży błąd. Nawet w świetnie urządzonym wnętrzu może okazać się, że pewne rozwiązania są nam niezbędne. I co wtedy? Czy trzeba od razu robić remont? Nie! Nowoczesne technologie potrafią wpasować się w każdą przestrzeń.

  W dzisiejszych czasach czas jest na wagę złota – dosłownie. Mamy go bardzo mało, a jak mamy wolne, to chcemy mieć wolne. I wykorzystać je na czas spędzony z rodziną lub na inne przyjemności, niekoniecznie na sprzątanie.

  Marzenie każdego z nas – prywatny szef kuchni w domu. Ty kupujesz składniki, a on robi za ciebie. Prawie, bo jeśli masz piekarnik parowy Electrolux, to będzie on doglądał potrawy za ciebie, a jedyne co musisz zrobić, to przygotować potrawę i wstawić ją do piekarnika. Koniec z niedopieczonym lub spalonym jedzeniem!

  Wybór idealnej pralki to nie lada wyzwanie. Chcemy, żeby była pojemna, wydajna i energooszczędna. Dzięki nowym technologiom zastosowanym przy produkcji, możesz mieć te wszystkie udogodnienia.

  Cykl życia naszych sprzętów AGD i RTV wydaje się coraz krótszy. Z tego też powodu Unia Europejska chce zobowiązać producentów do wytwarzania trwalszego sprzętu, który będzie można zreperować. O tych zmianach oraz bublach AGD i RTV rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Koluchem z Fundacji Pro-Test. Dowiedzieliśmy się również, czym jest planowana awaryjność produktu i, co Marcin Prokop zrobił z popularnej kiedyś frani.