100-letni dom dróżnika odnalazł nowych właścicieli. "Remont wspominamy z rozrzewnieniem"

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Wyremontowali 100-letni dom dróżnika
Wyremontowali 100-letni dom dróżnikaDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Justyna i Maciej Litkowscy kupili 100-letni dom, który niegdyś należał do pracownika kolei. Do wyremontowanej samodzielnie koszarki zapraszają swoich gości. Jak wygląda klimatyczna, położona w środku lasu posiadłość, w której zatrzymał się czas? Wnętrza podziwiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

Wyjątkowa koszarka w Zachodniopomorskiem

Mieszkający na co dzień w Szczecinie Maciej Litkowski przeglądał ogłoszenia sprzedaży domów w województwie zachodniopomorskim, gdy natrafił na zdjęcie 100-letniej koszarki, czyli ceglanego domu dróżnika kolejowego. Jak zaznacza w Dzień Dobry TVN, była to miłość od pierwszego wejrzenia.

- Obudziłem Justynę [żonę - red.] i powiedziałem: "Justyna, wstawaj, ja idę do pracy, ale zobacz to ogłoszenie, musimy kupić ten dom" - wyznaje mężczyzna.

Postanowienie niebawem zostało zrealizowane. Litkowscy kupili dom i przystąpili do remontu. - Ten pan, który tutaj mieszkał, pracował na kolei, był faktycznie dróżnikiem. Dbał o tę linię kolejową. Po tym, jak linia została zlikwidowana, miał szansę wykupić ten domek. Po jego śmierci spadkobiercy postanowili spieniężyć ten spadek i staliśmy się szczęśliwymi właścicielami koszarki w środku lasu - wyjaśnia Maciej.

Remont 100-letniego domu dróżnika

Choć renowacja leciwego budynku nie obyła się bez przykrych niespodzianek, utrudnień oraz wyzwań, Justyna i Maciej Litkowscy z chęcią podjęliby się tego zadania po raz kolejny. Remont trwał w czasach pandemii, dlatego pobyt w środku lasu z biegającymi po podwórku dziećmi przybrał formę aktywnego wypoczynku oraz odsapnięcia od ponurej rzeczywistości.

- Chcieliśmy zachować charakter tego miejsca. Remont wspominamy z rozrzewnieniem. To był jeden z najpiękniejszych momentów w naszym życiu. (...) Od momentu kupna domu do ostatniej rameczki to były dwa lata - tłumaczy Justyna Litkowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości