Aranżacje wnętrz

Łatwe i efektowne dekoracje świąteczne. Jak zrobić je samemu?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Święta zbliżają się wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o wystroju domu czy mieszkania. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie do tego dzieci oraz najbliższych i wspólnymi siłami stworzenie wyjątkowych ozdób. Na co warto zwrócić uwagę? Wyjaśniła Agnieszka Winnicka, dekoratorka wnętrz i prowadząca program "Ach, ten ślub!" w TVN Style.

Podstawowa zasada przy wystroju wnętrz

W dobie koronawirusa wszystkim nam brakuje światła i ciepła. W tym klimacie Agnieszka Winnicka poleca dekorowanie domów. Twierdzi, że za pomocą naturalnych materiałów (iglastych gałęzi, świec, miękkich tkanin) sprawimy, że poczujemy się w domu dobrze. Zdradziła też, jaka jest najważniejsza zasada w przystrajaniu wnętrz.

- Konsekwencja. Jak wybieramy sobie jakiś kolor - np. lubimy święta tradycyjne i chcemy mieć czerwony, zielony kolor - to wtedy idziemy tym konsekwentnie w całym domu . Bierzemy poduszki, zasłonki, bieżniki, dekoracje dobieramy w tym samym kolorze. Nawet nie trzeba dużo tych elementów, ale jeżeli one będą grały ze sobą, będą takimi ściennymi akcentami kolorystycznymi w różnych miejscach, to wtedy to będzie wyglądało super - mówiła w Dzień Dobry TVN dekoratorka wnętrz.

Prowadząca program "Ach, ten ślub!" dodała również, że nie trzeba martwić się tym, że ozdób w naszym domu będzie za dużo.

- Ja nie wiem czy się da w święta przesadzić. Ja to bym w święta przesadzała akurat - stwierdziła.

Naturalne ozdoby do domu

Pandemia spowodowała, że spędzamy dużo więcej czasu z dziećmi, wchodząc sobie niekiedy w drogę, dlatego warto je zaangażować do świątecznych przygotowań. Jeśli wspólnie zaangażujemy się w projekt, czas upłynie i milej, i szybciej. Projektantka wnętrz poleciła wykorzystywać do tego naturalne materiały, a nawet produkty żywnościowe.

- Nie trzeba kupować bombek, szczególnie tych plastikowych. Można np. upiec więcej pierników i doczepić je do choinki, porobić z nich girlandy... Także można się tym bardzo fajnie bawić . No i to jest też taki element, który w pewnym momencie zostanie zjedzony i znajdzie się u nas w żołądku, albo po prostu się rozłoży się razem z całą resztą podkładu zielonego. To jest takie eko rozwiązanie - powiedziała Agnieszka Winnicka.

Prezenterka podpowiedziała także, że świetne dekoracje można wytworzyć z cytrusów.

- Taki klimat też jest bardzo fajny, tylko trzeba uważać. Najlepiej samemu takie pomarańcze suszyć, bo te kupowane w sklepach, często są jednak nasączane różnego rodzaju chemikaliami. Także tego bym nie jadła, albo tylko te, które zrobimy sami - stwierdziła ekspertka.

Świąteczny wianek

W programie projektantka wnętrz pokazała również, jak zrobić świąteczny wianek, który będzie świetnie prezentował się na stole, bądź na drzwiach wejściowych. Wykorzystywała do tego jodłę nobilis, czyli taką, z której nie sypią się igły - z biegiem czasu ona jedynie zasycha i nieco zmienia kolor.

- To jest strasznie fajna historia i bardzo relaksująca. Kupujemy sobie podkład słomiany - on kosztuje dosłownie kilka złotych i można go znaleźć w Internecie, na giełdach kwiatowych, w kwiaciarniach - i po prostu oplatamy sobie gałązki zielone dookoła - tłumaczyła Agnieszka Winnicka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości