Sport i fitness

Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce. Damian Michałowski: "Mamy bardzo duże nadzieje"

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki

Przed nami wielkie sportowe emocje. W najbliższy weekend tj. 26-27 listopada odbędą się zawody Pucharu Świata w Ruce. Czego możemy się spodziewać? Jaki jest nowy trener? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny.

Ruka 2022. Skoki narciarskie

Zawody Pucharu Świata w Ruce będą transmitowane na antenie TVN, w Eurosporcie 1 oraz w Playerze. Relacjom towarzyszą studia. W TVN poprowadzą je Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny.

- Nasze studio zaczyna się jutro (26 listopada) o 8:30. Dzisiaj pierwsze poważne dotknięcia naszych skoczków narciarskich ze śniegiem - zapowiedział Damian Michałowski w Dzień Dobry TVN. - To przejście na śnieg jest niezwykle istotne, o czym wspomina trener Thomas Thurnbichler, czyli to lądowanie i czucie śniegu. [...] Pierwsze takie próby zawodnicy mają już za sobą. Pierwsze treningi były troszeczkę storpedowane przez warunki pogodowe - dopowiedział Sebastian Szczęsny. 

W Ruce atmosfera jest niezwykła, ale i warunki pogodowe kapryśne. - Tam zawsze są jakieś przeboje. Nie dość, że jest bardzo zimno, bo ok. - 30 stopni Celsjusza, to często wieje wiatr, ale Ruka jest piękna i cudowna. [...] Tam skoczkowie mogą pisać listy do św. Mikołaja - mówił gospodarz Dzień Dobry TVN w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Thomas Thurnbichler nowym trenerem kadry skoczków narciarskich 

Austriak Thomas Thurnbichler zastąpił na stanowisku Czecha Michala Dolezala.

- Mamy bardzo duże nadzieje, bo przyszedł Thomas, nowy trener. Człowiek, który dał nam nowe światło i nowe spojrzenie na skoki narciarskie - przyznał Damian Michałowski. - Zbudowanie zaufania w bardzo szybkim stopniu między trenerem a zawodnikiem jest gwarancją tego, że ta zima może być lepsza - dodał Sebastian Szczęsny. 

Thomas Thurnbichler wprowadził nowe metody w życie skoczków. Podczas lotów musieli wykonywać różne zadania. - To było śpiewanie, liczenie, patrzenie od lewej do prawej oraz w górę i dół albo wykonywanie ruchów nartami od A do V. Najgłośniejszy był Kamil, ale Dawid naprawdę dobrze brzmiał, kiedy śpiewał - podkreślił trener w rozmowie z Damianem Michałowski.

Cały wywiad z nowym trenerem polskich skoczków narciarskich zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu. Już teraz posłuchaj w materiale wideo, w jakiej formie są nasi reprezentanci.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości