życie z chorobą

  życie z chorobą

  Trzyletni Karol Stadnik choruje na bardzo rzadką i groźna chorobę. W Polsce na zespół Bealsa cierpi jedynie pięć osób. Choroba genetyczna upośledza rozwój i działanie kości i mięśni. W przypadku Karola kręgosłup deformuje ciało niszcząc narządy wewnętrzne. Jedyną szansą dla 3-letniego chłopca jest operacja, której podjął się światowej sławy otolaryngolog prof. Glenn E. Green. Na czym będzie polegała operacja? Czy można przywrócić do funkcjonowania zmiażdżoną już tchawicę? Operacja kosztują aż 3 miliony złotych. Rodzice zbierają pieniądze razem z fundacją Się Pomaga. W sprawę zaangażował się również Qczaj! Zachęcamy Was do wsparcia małego Karolka. Liczy się każda złotówka!

  Adam Konkol, lider zespołu Łzy od lat choruje na tętnicze nadciśnienie płucne. Jakiś czas temu media obiegła wiadomość o jego złym stanie zdrowia. Czy konieczny będzie przeszczep płuc lub serca? W jakiej formie jest Adam? Na jaką terapię czeka? I jak w tej trudnej sytuacji odnajduje się żona Adama? Z małżeństwem porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jak poradzić sobie z negatywnym nastawieniem, smutkiem, apatią, która towarzyszy podczas choroby? Co wówczas pomaga i działa mobilizująco? Gdzie szukać siły? Rodzina, przyjaciele - jak oni mierzą się z chorobą bliskiej osoby. Jak mogą wesprzeć chorego? Jak z nim rozmawiać? Kiedy szukać pomocy u psychologa? Z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiali nasi goście, Katarzyna Montgomery, dziennikarka, która była sparaliżowana oraz Wojciech Wysocki, aktor, wygrał walkę z rakiem.

  Sanfilippo to nie nazwa kurortu czy miejscowości wypoczynkowej, ale wyniszczającej choroby. W tej rodzinie dwóch chłopców choruje na zespół Sanfilippo. Jeden z nich nie chodzi samodzielnie, wszystkie jego posiłki muszą być miksowane. Ich ojciec musiał zrezygnować z pracy, by się zająć się chłopcem. Czym jest choroba Sanfilippo i jak z nią walczyć? Zapraszamy na kolejny odcinek Zielonych Drzwi. Anna Maruszeczko gościła matkę chorych chłopców - Marzenę Barczyńską.

  Leki homeopatyczne to w większości... woda. Zatem, dlaczego niektórzy uważają, że leczą? Homeopatia wciąż budzi wiele emocji i sporów w środowisku medycznym. Czym naprawdę jest homeopatia? Czy działa na zasadzie placebo? O tym w studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae oraz dr Beata Antosik - lekarz homeopata. W jakich schorzeniach stosuje się leki homeopatyczne?

  Czy w medycynie zdarzają się cudowne ozdrowienia? Czy organizm może się sam uzdrowić? Czy u ludzi, którzy zbyt długo czekają na przeszczep, serce może samo podjać ponownie czynność? Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Zbigniew Gaciong. Zapraszamy na pierwszy odcinek nowego cyklu "To cud, że żyję". Poznajcie historię Rafała Jaracza.

  Ma wadę serca, choruje od urodzenia, a czuje się coraz gorzej. Na muzyce, jak sam mówi, zarobił już ponad 10 milionów złotych i wygląda na to, że jest jednym z najbogatszych rencistów w Polsce. Czy Adam Konkol, liedr zespołu Łzy, nie boi się życia na pełnych obrotach? Czy nie ma dość polskiego show-biznesu? O swojej chorobie i pracy opowiedział Jolancie Pieńkowskiej w studiu Dzień Dobry TVN.

  Natalka Gwardyś ma 3,5 roku i choruje na rdzeniowy zanik pamięci. Rodzice małej Natalki pomimo choroby córki nie tracą uśmiechu na twarzy. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sylwią Barsow, psychologiem klinicznym. Spytaliśmy się naszego gościa, jakie są pierwsze reakcje rodziców, gdy dowiadują się, że ich dziecko jest chore oraz czy z dzieckiem powinno się rozmawiać o chorobie?