zachcianki

  Które zachcianki panien młodych wzbudzają największe kontrowersje - zakaz przychodzenia z dziećmi na wesele czy finansowanie przez zaproszonych gości nietypowych usług?

  Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że sezon jesienno-zimowy nieszczególnie sprzyja zdrowym nawykom żywieniowym. Kiedy za oknami zamiast słońca widzimy deszcz, zachmurzone niebo i nieznośną szarugę, zdecydowanie śmielej sięgamy tuczące przekąski. Wielu z nas niemal codziennie poprawia sobie nastrój słodyczami czy innymi, równie kuszącymi smakołykami. Jak poradzić sobie ze słabością, która przybiera na sile podczas chłodniejszych miesięcy?

  Uczestniczka programu "Top Model" Żaklina Ta Dinh spodziewa się dziecka. W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską wyznała, jak czuje się w ciąży, w którym jest miesiącu i na co ma największy apetyt. Okazuje się, że upodobała sobie jeden nietypowy owoc.

  Zachcianki ciążowe to temat, o którym krążą mity nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Połączenie bigosu z truskawkami, ogórków kiszonych z czekoladą czy dżemu z żółtym serem może zadowalać przyszłe mamy. Jednak czy jest to zdrowe? O tym porozmawialiśmy z dietetyk kliniczną, Pauliną Ihnatowicz.

  Poczucie humoru ciężarnej Klaudii Halejcio zdecydowanie dopisuje. Aktorka zamieściła w mediach społecznościowych zabawne nagranie, na którym konsumuje burgera, a za jej plecami ćwiczy przyjaciółka. Ten kadr zdobył serca fanek.

  U jednych wynika to z braku sportu, u innych z "podjadania" wraz z partnerką. Mowa o rosnącym brzuszku przyszłych tatusiów. Dlaczego mężczyźni tak często tyją razem z ukochanymi, które są w ciąży? Sytuacja ta otrzymała tajemniczą nazwę – syndrom kuwady. Co szczegółach opowiedzieli nam psycholog Piotr Mosak, aktor Wojciech Błach oraz rajdowy mistrz Polski i Europy Kajetan Kajetanowicz.

  U wielu kobiet raz w miesiącu pojawia się potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego. Skąd bierze się taka nagła zachcianka? Ten symptom to jasna zapowiedź zbliżającej się menstruacji. O tym dlaczego tak się dzieje opowiedziała nam psychodietetyk, Sylwia Prawdzik.

  Agnieszka pozwala Alanowi na wszystko i daje mu to, czego chłopiec sobie zażyczy. Bez wyjątku ulega wszystkim jego kaprysom i zachciankom. Chciałaby to zmienić i stać się asertywna w stosunku do syna. Z tego powodu zgłosiła się do naszego cyklu "Niedoskonała mama". Co powinna zrobić? Jak postępować z dwuletnim dzieckiem? Dlaczego Agnieszka do tej pory nie potrafiła powiedzieć NIE? Jak powinien zachowywać się rodzic, kiedy dziecko zaczyna płakać? W Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę Alana - Agnieszkę i psychologa Magdalenę Chorzewską.

  Najnowsze badania TNS OBOP pt. "Polka w ciąży" pokazują, że ponad połowa Polek, które są lub były w ciąży nic nie zmieniło w swojej diecie. Z dietetyczką Magdą Makarowską rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, jak powinny odżywiać się kobiety w ciąży, czego nie powinny jeść. Czy aktorka Sylwia Gliwa, która niedługo zostanie mamą, zmieniła dietę? Co jada? Jakie ma zachcianki?