wstydliwe tematy

  Jak sobie poradzić w tych krępujących momentach?

  Specjalista od dezynsekcji radzi, jak rozpoznać, czy w łóżku mamy nieproszonych gości, kiedy warto korzystać z okazji, gdy ktoś chce oddać kanapę za darmo oraz czym jest parazytoza urojeniowa.

  Decydując się na pisanie tego pamiętnika wiedziałam, że chcę być szczera w przekazie. Wiedziałam, że tylko w ten sposób trafię do tych rodziców, którzy przechodzą przez to samo co ja.

  Początek związku to dla wielu osób nie tylko motylki w brzuchu, ale i jego ból, z zupełnie innego, bardziej przyziemnego powodu. "Wstydzę się robić kupę przy moim partnerze. Za potrzebą jeżdżę do galerii handlowej" - mówi 27-letnia Magda, która dzieli mieszkanie z partnerem od kilku miesięcy. Zapytaliśmy psycholog Marię Rotkiel, dlaczego czujemy skrępowanie w takich sytuacjach.

  Na początku roku Joanna Brodzik poruszyła na łamach magazynu „Wysokie Obcasy Extra” bardzo ważne tematy dotyczące wstydu, odwagi i miłości do siebie. Jej wyznanie zapoczątkowało ogólnopolską dyskusję na temat samoakceptacji i jej braku. W rozmowie z Dorotą Wellman aktorka opowiedziała o tym, czego się wstydzi i jak sobie z tym radzi.

  Molestowanie seksualne jest to każdy akt naruszania przestrzeni seksualnej bez zgody osoby zainteresowanej. Molestowanie może przybrać formę fizyczną oraz werbalną. Według badań CBOS, problem molestowania dotyka mężczyzn równie często jak kobiet. Aż 22 proc. panów przyznaje się, że doświadczyło molestowania. Jak kobiety molestują mężczyzn? Dlaczego dla mężczyzn jest to bardzo wstydliwy temat? Jak wygląda postępowanie prawne w przypadku molestowania? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Sylwię Bartczak i adwokat Elizę Kunę.