urolog

  urolog

  Orgazm bez wytrysku u mężczyzny. Czy to powód do obaw? Jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji i jak jej zapobiegać? Na wszystkie pytania opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN - urolog, dr n. med. Robert Jarema.

  Przywykliśmy do mówienia o tym, jak ważne są profilaktyczne badania. Niestety prawie wszystkie akcje dotyczące profilaktyki skierowane są do kobiet. Dlaczego płeć piękna wyparła w tej dziedzinie mężczyzn? Przecież badanie prostaty jest tak samo ważne jak regularne wykonywanie cytologii. Czy dla mężczyzn to "niemęski temat"? Jak wygląda badanie prostaty? I na czym dokładnie polega akcja Movember? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca program "36,6 st. C" Ewa Drzyzga i urolog Marcin Łykowski.

  Podczas 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego jego uczestnicy, zebrani w salach konferencyjnych w Katowicach, mogli obserwować na żywo pokazowe operacje wykonywane w Toruniu i Krakowie. Zabiegi były wykonywane technikami znikomo inwazyjnymi, które nie są powszechne w środowisku urologicznym. Jakie są zalety takich technik?

  Trwa tydzień urologii. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy urologa prof. Piotra Chłostę. Polacy często wstydzą się wizyty u urologa. Dlaczego? Czym dokładnie zajmuje się urolog? Kiedy kobieta powinna udać się do ginekologa, a kiedy do urologa?

  Rak prostaty jest drugim najczęściej wykrywanym nowotworem u mężczyzn. Każdego dnia zabija w Polsce dziesięciu z nich. Aż 80 proc. mężczyzn zachoruje na raka prostaty do 80. roku życia. Powody są różne, dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne. Wysłaliśmy na nie Marcina Prokopa. Zobaczcie, co musiał przejść i jak to zniósł.

  "Byłem młodym człowiekiem, który może wszystko, a nic nie musi... Dwa lata temu złapałem się za jaja, wykryłem coś niepokojącego - guzek. Na USG usłyszałem: NOWOTWÓR!" Kampania „Łap jaja” ma zachęcić mężczyzn do badania się pod kątem raka jąder. Nowotwór ten szczególnie niebezpieczny jest dla panów między 19 a 40 rokiem życia. Wcześnie wykryty jest w 100 proc wyleczalny. O mężczyznach, nowotworze jądra, profilaktyce i wstydliwych wizytach u urologa rozmawiamy z dr Tomaszem Bużańskim.

  Doktor Franciszek Rachel jest jednym z najstarszych i wciąż czynnych zawodowo lekarzy. Posiada trzy specjalizacje: z chirurgii, chirurgii onkologicznej i urologii. Ma tak dużą wiedzę i doświadczenie, że wielu pacjentów życzy sobie, aby to właśnie on uczestniczył przy ich zabiegach. Zobaczcie, co sprawia, że zachowuje tak dobrą kondycję.

  Na co dzień kierują klinikami urologii, prowadzą działalność naukową oraz są przykładnymi mężami i ojcami, a w wolnym czasie biorą do ręki instrumenty. I nie są to instrumenty medyczne a muzyczne. Zespół EndoPower tworzą profesorowie urologii, którzy są członkami zarządu Endourologii. W studiu Dzień Dobry TVN byli naszymi gośćmi: prof. dr hab. Piotr Chłosta, dr hab. Tomasz Szydełko oraz dr hab. Marcin Słojewski. Grają ostro jak brzytwa!

  Gdzie jest prostata? Jakiej jest wielkości i jak wygląda? Ile ma objętości? Kiedy powinno się badać prostatę? Jak się bada prostatę? Zobaczcie, jak Dorota Wellman przepytała na tę okoliczność lekarza urologa.

  Taki uraz jest niezwykle rzadki. Jak mogło dojść do złamania prącia? Jak leczyć traumę po takim urazie? O tym bolesnym dla mężczyzn urazie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Danielem Cysarzem, psychoterapeutą, seksuologiem klinicznym i doktorem Tomaszem Bużański, urologiem.