tornado

    tornado

    Widok tornada we śnie to niekorzystna przepowiednia, wieszcząca kłopoty w życiu osobistym i pech w interesach. Według niektórych interpretacji może być również ostrzeżeniem przed zniszczeniem lub wypadkiem. Tornado we śnie zwiastuje nadejście trudnego okresu.

    W sierpniu tego roku nawałnica, która przeszła w województwie kujawsko-pomorskim w ciągu 20 minut zniszczyła kilka domów. Wśród nich był dom Anny i Stanisława Wiśniewskich. Na szczęście znalazł się ktoś, kto postanowił odbudować ich dom. Tą osobą jest Andrzej Sapieszko. Do Kamieńczyka pojechała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska, aby spotkać się z poszkodowanymi i ich darczyńcą. Jak Państwo Wiśniewscy wspominają noc, w którą przeszła nawałnica? Dlaczego Pan Andrzej postanowił wspomóc potrzebującą rodzinę? Jak duży będzie nowy dom?

    Nawałnice, które przeszły tego lata przez Polskę uczyniły wiele szkód. W jaki sposób powstają takie zjawiska pogodowe? Czy będą w naszym kraju normą? Czy można zbudować skuteczny system wczesnego ostrzegania? Jak się zachować w czasie burzy? O tym w Dzień Dobry TVN mówił łowca burz i tornad dr Mateusz Taszarek.