tabu

  tabu

  Łukasz od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne. Nie chodzi i ma problemy z mową. Nie brakuje mu jednak poczucia humoru i szalonych pomysłów. Z żoną Eweliną łączy go wyjątkowa historia miłosna. Nie od razu zapałali do siebie uczuciem, ale dzisiaj nie wyobrażają sobie życia bez siebie i wychowują synka. O seksualności osób niepełnosprawnych rozmawialiśmy w naszym programie z dr. Moniką Zimą-Parjaszewską z Akademii Pedagogiki Specjalnej.

  Nagość w sztuce obecna jest od zawsze. O idealnych proporcjach ludzkiego ciała, różnicach między sztuką i pornografią oraz o tym, "Dlaczego sztuka pełna jest golasów" Anna Senkara rozmawiała z autorką książki o tym tytule - Susie Hodge. W studiu Dzień Dobry TVN, wspólnie z Darią Widawską i Moniką Staruch rozmawialiśmy o tym, czy wstydzimy się nagości i jak rozmawiać o niej z dzieckiem. Czy nagość jest "tabu"?

  Kamil Nosel na antenie radia regularnie wkręca swoich słuchaczy. Jego ostatni żart nie spodobał się posłowi Joachimowi Brudzińskiemu. Nosel podczas rozmowy telefonicznej z dyrektor szkoły podał się za pracownika kuratorium oświaty, który chciałby sprowadzić do szkół klęczniki dla uczniów na pokaz filmu „Smoleńsk”. Jakie konsekwencje spotkały dziennikarza po tym żarcie? Czy dla Kamila istnieją tematy tabu? Co daje mu rozśmieszanie ludzi? Kamil Nosel powiedział o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jak mówią członkowie Tabu, ich muzyka to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Na scenie Dzień Dobry TVN mogliśmy usłyszeć próbkę możliwości zespołu. Grupa wykonała utwór „Nie damy się”, który pochodzi z jej ostatniej płyty Meteory.

  Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy Paulę Walczak i Agnieszkę Dziduszkiewicz. Panie opowiedziały nam o projekcie fotograficznym, którego celem jest propagowanie karmienia piersią. Po co powstała taka inicjatywa? Czy karmienie w miejscach publicznych jeszcze bulwersuje? Z jakim przyjęciem spotkał się projekt fotografki?

  Niewielki człowiek o wielkich ambicjach. Dandris cierpi na achondroplazję - czy choroba wyklucza ze społeczeństwa? Na ile odmienność stanowi barierę w kontaktach z innymi ludźmi? Zobaczcie, co człowiekowi niskiego wzrostu przysparza najwięcej problemu! Nasz gość żartobliwie i z dużym dystansem do siebie wyjaśnił, jak radzi sobie, gdy "herbatka stoi wysoko". W telewizji jest miejsce dla każdego! Nie znacie jeszcze Dandrisa? Czas nadrobić zaległości!

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN łamiemy tabu: Jillian Mercado – modelka na wózku oraz zapewniamy dużo emocji: Michał Szpak w nowej odsłonie, nie tylko muzycznej. A także: Agnieszka Holland o pracy dla największych i z największymi. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Życie prywatne Prezydenta Rosji Wladimira Putina zawsze owiane było tajemnicą. O tym, co się z nim dzieje za kulisami wielkiej polityki świat dowiadywał się wyłącznie wtedy, gdy Putin wyrażał na to zgodę. Tak było w przypadku jego rozwodu. O życiu prywatnym Putina rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN prof. Waldemarem J. Dziakiem z PAN z Collegium Civitas.

  Masturbacja to temat tabu. Wokół niej powstało wiele mitów, z którymi postanowiliśmy się rozprawić. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: seksuolog Izabela Jąderek i współautorka „Seksu w małym mieście” Dellfina Dellert. Czym jest masturbacja? Co nam daje? Czy masturbacja ma jakieś skutki uboczne? Jakie są jej zalety? Jak rozmawiać z dzieckiem o masturbacji dziecięcej?

  Czy zabiegi medycyny estetycznej to wciąż temat tabu? Czy gwiazdy nie boją się, że gdy pojawią się na otwarciu kliniki medycyny estetycznej będą kojarzone z tymi, które poprawiały swoją urodę? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Tabu to śląski zespół, który gra głównie reggae z mocno słyszalną sekcją dętą. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór "Nie chcę umierać".

  Czy nagość w domu może wspomagać rozwój, otwartość i wrażliwość dzieci? A może powinna pozostać tabu? Jak traktować nagość rodziców i dzieci? O tym w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska. Czy robienie z nagości tematu tabu może wpłynąć na przyszłe życie seksualne naszego dziecka?

  Co zrobiłby Marcin Prokop, gdyby był Bogusławem Lindą? Dlaczego Katarzyna Orgelbrand i Blanka Poksińska założyły portal o seksie, skoro nie są seksuologami? Co Polacy wiedzą o seksie? Czego można się dowiedzieć o seksie z Internetu? Z jakimi pytaniami i problemami zwracają się najczęściej do ekspertów?

  Samodzielna jazda windą, schodami ruchomymi, autobusem i... picie alkoholu? Co jest niedozwolone do lat 10, 11,12... 18? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.