sztućce

  sztućce

  Urządzając eleganckie przyjęcie dla gości, na których chce się zrobić szczególnie dobre wrażenie, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu. Sztućce na stole muszą być również ułożone w sposób zgodny z przyjętymi zasadami. Estetycznie i prawidłowo nakryty stół zrobi wrażenie na przybyłych gościach, a przyjęcie pozostawi miłe wspomnienia.

  W 1824 roku otworzyli pierwszy zakład, w którym zaczęli produkować sztućce. I nadal to robią. Są jedynym zakładem w Polsce produkującym sztućce. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bałdygę z firmy Hefra oraz restauratora Mateusza Gesslera. Czy Polacy przywiązują wagę do zachowania przy stole i kultury jedzenia? Dlaczego warto używać srebrnych sztućców na co dzień?

  Jak zachować się przy stole zgodnie z zasadami savoir-vivre? Spytaliśmy o to, eksperta w tej dziedzinie, Mikołaja Reya. Jak prawidłowo zasiąść do stołu, w jakiej kolejności należy używać sztućców i, który kieliszek jest do wina, a który do wody?

  Nie wiecie, co zrobić z niepotrzebnymi sztućcami i kubkami? Można z nich stworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki. Udowodniła to Dorota Szelągowska. Wystarczy trochę farby i wyobraźni.

  Czy to jest przyciąganie magnetyczne? Jaki związek przyciąganie przedmiotów może mieć z ludzkim potem? Czy te przedmioty są po prostu przyciągane do ciała? Czy ma to związek z postawą ciała jaką przyjmują ludzie, którzy przyciągają przedmiotu? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Tomasz Rożek. Dlaczego te przedmioty zawsze są przystawiane do gołej skóry i to pod skosem?

  Jutro w Dzień Dobry TVN kobieta, która przyciąga sztućce. "Byłam w szoku, nie spałam całą noc" - mówi. Czy przyciąga wszystkie metalowe przedmioty? Zapraszamy jutro od 8:00!

  Czy zwykła plastikowa miska, talerz oraz łopatki do mieszania potraw mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia? Jaki wpływ ma materiał, z którego je wyprodukowano, na nasze samopoczucie i kondycję organizmu, i czy ta substancja może być kancerogenna? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był dr Robert Zaremba z SGGW.