szczerość

  szczerość

  Lojalność to pojęcie, które posiada różne znaczenia w zależności od branży lub dziedziny. Możemy mówić o lojalności w związkach partnerskich, lojalności wobec pracodawcy lub też o lojalności konsumenckiej. Słownik PWN definiuje lojalność jako uczciwość i rzetelność, ale także jako przywiązanie i zaangażowanie. Czym jest lojalność?

  Niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto o wszystkim mówić swojemu partnerowi. Czy to właściwe podejście? Jak wyjawić sekret, aby nie zranić przy tym swojego partnera? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem Piotrem Mosakiem.

  Na pytanie "Jak się masz?" Amerykanie zawsze odpowiadają: "Wszystko cudownie, dziękuję." Nawet jeśli wczoraj spalił im się dom i zdechł ukochany pies. Czy taka nieszczerość to błąd? Przecież legenda miejska głosi, że zawsze należy być szczerym. Jeśli faktycznie tak jest, to należy sobie odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania: komu? jak? i kiedy? powiedzieć komuś co naprawdę myślimy. W Dzień Dobry TVN szczerzy eksperci: tancerz Maciej "Gleba" Florek, dziennikarka Odeta Moro i socjolog Tomasz Sobierajski.

  Czy w związku powinniśmy sobie mówić wszystko, czy raczej powinniśmy zachowywać sobie obszary prywatności, do których druga osoba nie ma wglądu? O granicach szczerości w związkach rozmawialiśmy z Piorem Mosakiem, Anna Lucińską i Krzysztofem Hołowczycem: "Uważam, że o pewnych rzeczach gentlemani w ogóle nie rozmawiają. Lepiej nie "uszkadzać" swojego partnera informacją, która nie do końca mu pomoże (...) oczyszczając siebie obciążam partnerkę". Dziś w TVN o 22.30 "Ślub od pierwszego wejrzenia", czy uczestnicy będą wobec siebie szczerzy? Zobaczcie!

  Czy szczerość i mówienie sobie prawdy jest dla związku fundamentalne? Czy drobne kłamstwa mogą zniszczyć bliską relacje? Gdzie leży granica między kłamstwem a mijaniem się z z prawdą? I jak reagujemy, gdy przyłapiemy partnera na drobnych kłamstewkach? O szczerości w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Magdaleną Chorzewską i Agatą Kościkiewicz, restauratorką.

  Szymon Hołownia znany jest ze szczerości i niewygodnych pytań. Ostatnią jego "ofiarą" był Robert Kantereit. Szymon zdradził widzom Dzień Dobry TVN pewien nieznany szczegół z życia Roberta (nieznany również Robertowi) ;) Zobaczcie, co z tego wynikło.

  Gdzie leży granica szczerości? Czy może lepiej pewne rzeczy przemilczeć? Jak, mówiąc komuś prawdę, nie sprawić tej osobie bólu? Na ten temat rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z menadżerką muzyczną Mają Sablewską, stylistą Tomaszem Jacykowem i posłem Stefanem Niesiołowskim. Czy Tomasz Jacyków z upływem lat złagodniał? Czy polityk może sobie w ogóle pozwolić na szczerość? Czy Maja Sablewska mówiła Dodzie prawdę?

  Czego mężczyźni nie powinni mówić kobietom? O to polskie gwiazdy na pokazie Mariusza Przybylskiego zapytała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Co powiedzieli jej m.in.: John Porter, Marcin Tyszka, Katarzyna Zielińska, Natalia i Paulina Przybysz?