święto dziękczynienia

    święto dziękczynienia

    Każdy choć raz, oglądając amerykańskie filmy opowiadające o tradycyjnym święcie, zamarzył o wystawnym obiedzie z wielkim pieczonym ptakiem. W polskiej kuchni można bez trudu znaleźć przepisy na drób, które - choć proste w wykonaniu - oczarują gości. Kurczak po polsku bez wątpienia stanie się gwiazdą uroczystego obiadu.

    W wiadomościach pojawiła się informacja, że indyk jest bardzo wdzięczny prezydentowi Obamie za ułaskawienie. Czy ta informacja jest prawdziwa? Zapytaliśmy o to reportera TVN Marcina Wronę, który mieszka w Stanach Zjednoczonych. Powiedział nam również o historii Święta Dziękczynienia. Co tego dnia robią Amerykanie?

    W czwartek w Dzień Dobry TVN: czy jesteśmy tolerancyjny dla ludzi z HIV? Zobaczcie efekt naszego eksperymentu. Następnie Alicja Napiórkowska o tym, jak inspirować się modą prosto z londyńskiej ulicy, a prosto z Londynu i brytyjskich Oscarów mody - Małgorzata Socha i Łukasz Jemioł. Na koniec: amerykańscy żołnierze versus Święto Dziękczynienia. Zaczynamy jutro o 8.00. Zapraszamy!