Sardynia

  Miasto Cagliari leży we Włoszech, a dokładnie na wyspie Sardynia, drugiej co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Główne atrakcje w Cagliari mają charakter sakralny. Co warto tam zobaczyć?

  Alghero nazywa się potocznie Barcelonnette, czyli małą Barceloną. Dowiedz się, komu Alghero zawdzięcza tę nazwę i jakich atrakcji szukać w tym malowniczym mieście.

  Sardynia apeluje do turystów, aby nie zabierali piasku, kamyków oraz muszelek z tamtejszych plaż. Masowy wywóz tych "pamiątek" z wakacji stał się na tej pięknej włoskiej wyspie prawdziwą plagą. Tamtejsze władze traktują go jak grabież. Co za to grozi?

  W czasie pandemii koronawirusa wiele osób marzy, by wyjechać do innego kraju. W większości przypadków przez panujące obostrzenia jest to niemożliwe, jednak można sobie zaplanować, co chcielibyśmy zobaczyć już po lockdownie. W Dzień Dobry TVN z pomocą przyszła dziennikarka, podróżniczka i autorka bloga, Patrycja Jaskot, która opowiedziała o najpiękniejszych miejscach na świecie.

  15 kilogramów piasku i kamyków z plaż na Sardynii odesłała na wyspę mieszkanka Toskanii po 40 latach, odkąd zabrała stamtąd tę osobliwą pamiątkę z wakacji. Piasek odnalazła w swojej piwnicy.

  Jakub Porada dotarł na Sardynię za zaskakująco niską kwotę. Jaką? Czy udało mu się zwiedzić całą wyspę i jakim środkiem transportu?