sadzonki

    sadzonki

    Ze względu na duże różnice we wzroście pojedynczych egzemplarzy, świdośliwa olcholistna bywa uznawana zarówno za krzew, jak i za drzewo. Roślina jest niezwykle atrakcyjna w uprawie, a dzięki smacznym owocom stanowi nie tylko oryginalną dekorację ogrodu. Jej sadzonki nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale warto zwrócić na nią uwagę i rozważyć posadzenie świdośliwy na swojej działce. Jakie odmiany są najlepsze do nieprzemysłowej uprawy?

    Sylwia Majcher jest dziennikarką i propagatorką stylu życia w duchu zero waste. W studiu Dzień Dobry TVN podzieliła się wiedzą na temat uprawy awokado, mango i cytryn. Co trzeba zrobić, by z pestek tych owoców w domowych warunkach wyrosły dorodne rośliny?

    Zastanawialiście się, kto zajmuje się pozyskiwaniem nasion z szyszek? Zajmują się tym zawodowi szyszkarze, którzy co roku, w sezonie zbiorów, wspinają się na wysokie świerki i sosny, aby pozyskać materiał na nasiona. Chodzeniem po drzewach trudnią się też arboryści. Jak wygląda ich praca?

    Wiosna to czas na pierwsze prace w ogrodzie. Dla tych mniejszych pasjonatów ogrodnictwa, mamy słodką alternatywę zabaw w ziemi. Co powiecie na czekoladowe sadzonki? Cieszą nie tylko oko, ale i podniebienie :)