ratowanie życia

    ratowanie życia

    Piękna pogoda sprzyja górskim wycieczkom, lecz mogą być one bardzo niebezpieczne. Kilka dni temu 12-latek został ukąszony przez żmiję podczas wspinaczki w Beskidach. Interweniowali ratownicy GOPR. Jak zachować się w nagłych sytuacjach? I jak rozpoznać ugryzienia?

    Organizatorzy tegorocznego Wielkiego Meczu, czyli Fundacja TVN i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, postawili sobie wspólny cel: kupno najnowocześniejszej karetki, która służyć będzie dzieciom. I dzięki Wam udało się! Dziś w Dzień Dobry TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jerzy Owsiak pokazali świeżo zakupioną karetkę. Co znajduje się w środku? W którym mieści będzie ratować życie małych pacjentów?

    Dla Marka Starka miała to być tylko rutynowa wizyta u lekarza. Niestety tuż przed wejściem na teren Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku dostał zawału. W pobliżu nie było ani lekarza, ani ratownika. Były natomiast dwie panie: Barbara Dzielska i Marta Jurewicz, które pracują w szpitalu w charakterze gońców. Co zrobiły, aby ratować pana Marka? Jak należy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową?

    Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy w pobliżu osoby, której trzeba będzie ratować życie. Dlatego warto znać zasady pierwszej pomocy. Na pewno potwierdzą to dzieci, które wzięły udział w programie fundacji WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Zwieńczeniem tego programu było bicie rekordu Guinnessa w ratowaniu życia. Jak się spisały dzieci? Rekord został pobity?