radość

  radość

  Każdy człowiek lubi odczuwać przyjemność i zadowolenie. Niestety zazwyczaj częściej skupiamy się na złych emocjach, niż na tych, które nas budują i sprawiają, że mamy więcej wiary w swoje siły. Satysfakcja jest jednym z tych uczuć, które może wnieść w nasze życie wiele dobrego.

  Japońska wyspa Okinawa to miejsce, gdzie żyje najwięcej na świecie stulatków. Pomimo swojego zaawansowanego wielu staruszkowie nie tracą radości życia. Jak mówią, ich sekretem jest "ikigai", czyli zadowolenie płynące z bycia stale zajętym. Czym jest ta filozofia? Jak ją wprowadzić do swojej codzienności? Które z jej elementów przydadzą się zwłaszcza teraz, w czasie pandemii? W Międzynarodowym Dniu Szczęścia wyjaśnił to Hector García i Francesc Miralles, autorzy książki "Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia".

  Krzysztof i Katarzyna Kaczorowie tworzą zgrany duet nie tylko w życiu, ale i w pracy. Na scenie występują razem jako para klaunów: Kulek i Kulka. Dlaczego postanowili porzucić swoje dawne zawody i zająć się zabawianiem dzieci? Spędzają ze sobą 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Czy bywają sobą zmęczeni? "Ja nie wiem jak to jest nie być razem" - mówi pan Krzysztof.

  Bloki przy Al. Solidarności w Warszawie może nie są najpiękniejsze, ale za to są najmilsze. Czego życzą sąsiadom i przechodniom? Czy miłe słowa wszystkim sprawiają radość? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. On też miał kilka miłych słów dla niektórych.

  Kika Szaszkiewiczowa jest najstarszą blogerką w Polsce. Ma 96 lat, a jej blog pt. „Moje pierwsze 100 lat” cieszy się wielką popularnością. Dlaczego postanowiła założyć bloga? Czy ktoś jej w tym pomaga? Co o tym myślą jej najbliżsi?

  Choć trudno w to wierzyć, niektórzy nie przepadają za Świętami Bożego Narodzenia. Co wtedy zrobić - wyjechać za granicę czy zostać z rodziną przy świątecznym stole i udawać, że się dobrze się bawimy? Czym są dla nich święta i jak je spędzają, zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Lengren, pisarkę i malarkę, Andżelikę Piechowiak, aktorkę oraz Tatianę Ostaszewską-Mosak, psychologa.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Elżbietę Zającównę, Olgę Bończyk, Katarzynę Zygmunt i Tomasza Zubilewicza, którzy opowiedzieli nam, czym dla nich jest optymizm. Po czym możemy poznać prawdziwego optymistę? Poznajcie tajemnicę bycia szczęśliwym.

  Co nastraja ją optymistycznie do życia, czy macierzyństwo nie daje jej zbytnio w kość, kto jest dla niej oparciem i jakie ma plany na najbliszą przyszłość? O wszystko to spytaliśmy Katarzynę Glinkę.