psychopata

  psychopata

  Rozstania prawie zawsze są bolesne, zwłaszcza jeżeli związek trwał kilka lat. Niestety niektóre związki są toksyczne, nie mają przed sobą przyszłości albo przynoszą partnerom więcej stresu niż radości. W takiej sytuacji należy zakończyć relację, jednak trzeba to zrobić na spokojnie i po poważnej analizie.

  Przed chwilą na ekrany kin wszedł "Amok" z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej, a aktor już szykuje się do kolejnej premiery. Jakie to uczucie grać psychopatę? Jakie cechy Krystiana Bali przeniósł na ekran? Jak przygotowywał się do roli i czy po zakończeniu zdjęć trudno było mu z niej wyjść? W Dzień Dobry TVN Mateusz Kościukiewicz opowiedział o pracy na planie filmu "Amok".

  Pracodawca może być autorytetem, ale może też umiejętnie manipulować swoim pracownikiem, przy okazji skrywając osobowość psychopatyczną. W jakich zawodach najczęściej uaktywniają się tego typu cechy? Jak rozpoznać szefa psychopatę i, jak z nim współpracować? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Izabelę Kielczyk.

  Podejrzany o brutalne morderstwo młodej kobiety Kajetan Poznański, ścigany listem gończym w całej Europie, na co dzień pracował w bibliotece. Z goścmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jakie zawody najchętniej podejmują osoby psychopatyczne. Jaka jest zależność miedzy wykonywanym zawodem a morderczymi instynktami? Jakie cechy osobowości pchają do popełnienia zbrodni? Zapytaliśmy o to kryminolog Joannę Stojer-Polańską oraz Roberta Sysika, emerytowanego policjanta i podinspektora, który dowodził sekcją bojową i wydziałem realizacyjnym KSP.

  Kajetan Poznański jest podejrzany o bestialskie zamordowanie trzydziestoletniej kobiety. Za mężczyzną wydano list gończy. Specjaliści przypuszczają, że domniemany morderca może mieć osobowość psychopatyczną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kryminologa dra Pawła Moczydłowskiego, aby zapytać, jaka jest definicja tego typu osobowości, skąd się biorą psychopaci i, jak udaje im się maskować swoją chorą osobowość.