problemy w szkole

  Dorośli po latach rozliczają się z systemem edukacji. Wskazali, czego nie nauczyli się w szkole. Jakiej wiedzy im zabrakło w dorosłym życiu?

  "Od psycholog usłyszałam: 'Skończy w poprawczaku'"

  Czasem zastanawiam się, czy stawiając kropkę po zdaniu "dziś jest spokojnie" nie powinnam pominąć tego znaku? Może właśnie o to chodzi, że życie postanowiło udowodnić mi, że kropek się nie stawia pisząc o nim.

  Motywacja do nauki pozwala nam osiągnąć założone cele, a co za tym idzie - jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Gdy jednak droga do celu wydaje się długa, a gratyfikacja jest odroczona w czasie, ciężko zebrać siły i znaleźć w sobie chęci. Szukanie motywacji jest pierwszym krokiem do wyjścia ze stagnacji. Jakie są kolejne kroki?

  Czasami rodzice muszą mierzyć się z bardzo trudną sytuacją, kiedy dziecko nie chce z jakiego powodu iść do szkoły. Jak się w takiej sytuacji powinni zachować? Zmusić je do pójścia na lekcje, czy dla świętego spokoju pozwolić mu na pozostanie w domu? O radę poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN: psycholog Monikę Worch.

  Korepetycje ujawniają obszary słabości szkoły Wielu rodziców, aby poprawić wyniki w nauce swoich dzieci, decydują się zorganizować im korepetycje. Jakie są inne powody zatrudniania korepetytora? O tym w Dzień Dobry TVN Łukasz Krysztopik, który prowadzi firmę udzielającą korepetycje i prof. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego.