prawa rodzicielskie

    Kontynuacja historii 4-letniego Oskara, która poruszyła widzów TVN. Chłopcem opiekowali się dziadkowie, do momentu, w którym matka zdecydowała się odebrać dziecko.

    Halina i Stanisław Łojewscy przez 12 lat wychowywali swoją wnuczkę Zuzannę. Ich syn, ojciec dziecka, ma do dziewczynki ograniczone prawa rodzicielskie, z kolei matka porzuciła ją niedługo po porodzie. Dziadkowie są w kryzysowej sytuacji, ponieważ sąd odebrał im dziewczynkę. Jak wymiar sprawiedliwości uzasadnia swoją decyzję?

    Mauricia Ibanez, uznana za najstarszą matkę w Hiszpanii, nie może wychowywać swoich dzieci, które przyszły na świat w 2017 roku. Orzeczenie Sądu Najwyższego kończy czteroletnią batalię prawną kobiety o przywrócenie jej praw rodzicielskich. Emerytka jest tym wyrokiem zdruzgotana.

    Matka dwójki dzieci z Olsztyna zostawiła je w "oknie życia". Kobietę odnalazła policja, by dowiedzieć się, dlaczego zdecydowała się na ten rozpaczliwy gest. Czy zostawienie dziecka w oknie oznacza zrzeczenie się praw rodzicielskich? Dlaczego rodzice decydują się na taki krok? I jak wygląda życie dzieci, które zostały zostawione w "oknie życia"? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Danutą Polańską, dyrektorem Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.

    W akcie desperacji rodzice podrzucili maleńkiego synka do szpitala. Po chwili chcieli go odzyskać. Nie było to jednak możliwe. Postawili więc dochodzić swoich praw przed sądem. Dlaczego podjęli decyzje o porzuceniu dziecka? Jakie mają szanse, by odzyskać prawa rodzicielskie do synka?