podobieństwo

  podobieństwo

  Mama to dla chłopca pierwsza, ważna kobieta w życiu. Wiele osób twierdzi, że ta relacja ma również wpływ na wybór przyszłej partnerki syna. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta i psycholog, Piotr Mosak oraz Sylwia Bomba, uczestniczka programu "Gogglebox. Przed telewizorem".

  Istnieje teoria, zgodnie z którą dziewczyny wybierają mężczyzn podobnych do swoich ojców. Czy to prawda? Jaką rolę w życiu kobiety pełni jej ojciec? O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: stylistkę Kaję Śródkę, córkę Krzysztofa Hołowczyca - Alicję i psycholog Magdalenę Chorzewską.

  Borys Szyc opublikował na swoim portalu społecznościowym zdjęcie z córką. Okazuje się, że Sonia jest wykapaną kopią ojca. Czy są do siebie podobni również z charakteru? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jak już wiadomo wszem i wobec dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer mógłby z powodzeniem podszywać się pod polską premier Beatę Szydło i prawdopodobnie nikt nie zorientowałby się, że On to nie Ona - nawet lider PiS Jarosław Kaczyński. Czy jest zadowolony z tego podobieństwa? A jak ze swoim podobieństwem czują się "lustrzane odbicia" Amy Winehouse, Nicole Kidman, Harrego Stylesa z boysbandu One Direction i Kuby Błaszczykowskiego?

  Nasza ekipa ma w swoim składzie własnego Błaszczykowskiego. Jest nim prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, który bardzo często jest mylony z piłkarzem i odbiera oznaki uwielbienia skierowane do Kuby. Zobaczcie, jak na tę informację zareagował sportowiec :)

  To dzięki genom dzieci mogą dziedziczyć po rodzicach te same oczy, nos, czy kształt twarzy. Jednak wielu z nas genom przepisuje znacznie więcej niż tylko wygląd, np. cechy charakteru. Czy słusznie? O podobieństwach do rodziców i kształtowaniu zachowań rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką Kariną Kunkiewicz - mamą dwójki dzieci i psycholog Małgorzatą Ohme. Czy bałaganiarstwo się dziedziczy po rodzicach?

  Wiele nastoletnich córek obiecuje sobie, że nigdy nie będą takie jak ich matki. Czas płynie, a one zaczynają zachowywać się podobnie. Pielęgnują takie same nawyki, dokonują podobnych życiowych wyborów jak ich matki. Czy tak samo jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN: pediatry Ewy Drzewieckiej i jej córki Gabi oraz polityka Anny Kalaty i jej córki Agnieszki Beermann?

  Według niektórych Magdalena Steczkowska jest uderzająco podobna do Pierwszej Damy Agaty Dudy. Czy mąż artystki myśli tak samo? Czy różowy irokez na głowie Magdy to bunt przeciwko tym porównaniom? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. A do kogo porównywali Dorotę Wellman?

  Natalia Kukulska ma nie tylko niebywałą klasę, ale i poczucie humoru. W rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską, wokalistka żartowała na temat kreowania swojego wizerunku. Czy uderzające podobieństwo do Anny Jantar to sprawa nowej fryzury Natalii? My również nie możemy wyjść z podziwu, jak bardzo "Natka" przypomina swoją mamę.

  Co decyduje o podobieństwach między ludźmi, a co o różnicach? Mówi się " skóra zdjęta z ojca". Niektórzy twierdzą, że każdy ma gdzieś na świecie swojego sobowtóra. Czy tak jest naprawdę? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była genetyczka prof. Ewa Bartnik.

  Od zawsze, ich problemem było to, że ludzie je mylili. Postanowiły przeprowadzić eksperyment, który ma na celu zwrócić uwagę na problemy bliźniaków, na to że często traktuje się je jako jedną osobę. Czy zdarzają się im jakieś zabawne sytuacje związane z tym, że są tak podobne do siebie?