pianista

  pianista

  Chick Corea zmarł we wtorek, 9 lutego. Był amerykańskim pianistą jazzowym, pionierem muzyki fision, zdobywcą 23 nagród Grammy. Informację o śmierci legendarnego artysty potwierdził jego menadżer. Agencja AP podała, że muzyk chorował na rzadką odmianę nowotworu.

  Lang Lang jest uznawany za najzdolniejszego pianistę naszych czasów. Pochodzi z Chin, ale większość dorosłego życia spędził w USA. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z nim, aby porozmawiać o sławnych sportowcach, którym udzielił lekcji gry na pianinie, kreskówce mającej największy wpływ na muzyka, rozłące z mamą i przeprowadzce do USA. Za co lubi Nowy Jork? Jak doszło do współpracy pianisty z Pharrellem Williamsem?

  Pasją pianisty Wawrzyńca Praska jest oczywiście muzyka. Ale jego droga na szczyt nie należała do najłatwiejszych. Wawrzyniec w okresie szkoły muzycznej postanowił się zbuntować...

  Dlaczego zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2005 roku, zaprosił ekipę Dzien Dobry TVN akurat do Nakła? Jakie wspomnienia łączą go z malowniczym miastem nad Notecią, a jakie z Bydgoszczą? Koncerty panistyczne ma zaplanowane na pięć lat do przodu. Ile koncertów rocznie gra Rafał? Dlaczego w Polsce występuje co pięć lat? W przerwie między kolejnymi koncertami, z Rafałem Blechaczem porozmawiała Kinga Burzyńska.

  Blues zawładnął ich życiem. Pierwsza płytę od której wszystko się zaczęło to była płyta legendarnego The Rolling Stones. Potem poszło jak z płatka. Dziś cała rodzina prowadzi jedyną w Polsce gazetę o bluesie. I nie jest to już "baby blues" tylko dojrzała fascynacja!

  Mają nie więcej niż 25 lat. Nie prowadzą bloga i nie zajmują się modą. Nie są YouTuberami i wolą Chopina i Beethovena od Jaya -Z i Beyonce. O ciarki przyprawiają ich Koncerty brandenburskie i Pastoralna oraz allegretto Siódemki. Tańczą tylko w rytm Walca Kwiatów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych klasyków: pianistę Piotra Orzechowskiego, akordeonistę Patryka Sztabińskiego oraz barytona Aleksandra Kamedulskiego.

  Mimo swoich ośmiu lat jest prawdziwym wirtuozem gry na fortepianie. W ostatni weekend wygrał prestiżowy konkurs w Baden-Baden, pokonując w tym konkursie najlepszych rosyjskich pianistów. Poznajcie Wiktora Sommera - cudowne dziecko fortepianu. Posłuchajcie, jak gra mały pianista.

  Krzysztof Napiórkowski to wokalista, pianista i autor tekstów, który stawia na liryczność, subtelność i poetyckość. Bogate i urozmaicone kompozycje przypadają do gustu nie tylko wrażliwcom i melomanom. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór „Zawirował nagle".

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska gościła we wspólnym domu Jekateriny i Stanisława Drzewieckich. On wybitny pianista i wirtualny pilot, ona fantastyczna pianistka. Jak się poznali? Ile mają fortepianów, a ile papug?

  Podczas „Sacrum Profanum” dokonał rzeczy niemożliwej. Zagrał samodzielnie utwór Steve'a Reicha napisany dla dwóch pianistów. Aby sprostać temu wyzwaniu, musiał ćwiczyć… na siłowni. W studiu Dzień Dobry TVN naszym gościem był Leszek Możdżer, wybitny polski pianista i kompozytor. Niezwykle zapracowany muzyk zdradził nam swoje plany na najbliższą przyszłość.