performance

  performance

  W katowickim centrum handlowym odbywa się niezwykły performance: dwoje youtuberów, LittleMooonster96 i Stuu, postanowili zamieszkać w stworzonej specjalnie dla nich przestrzeni. W dniach 14-29 stycznia nie tylko śpią, jedzą i pracują w galerii. Czekają ich również różne zadania: będą ochroniarzami i pracownikami sklepów znajdujących się na terenie centrum. Przyjaźnią się od 2 lat, ale nigdy razem nie mieszkali. Czy sprawdzają się w roli współlokatorów? Pierwszą taką akcję w Polsce postanowił zobaczyć na własne oczy dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Bojówka pacyfistyczno-performerska Pyta.pl zadebiutowała w internecie w 2005 roku. Dla jej twórców: Mikołaja "Jaoka" Janusza, Piotra "Kozy" Kozerskiego i Grzegorza Zacharjasiewicza nie ma tematu tabu. Nie boją się również zadawać trudnych pytań. Dzięki temu ich żartobliwe filmy cieszą się dużą popularnością. W Dzień Dobry TVN panowie z Pyty powiedzieli o swojej pracy i idei, która im przyświeca. Zobaczcie, dlaczego czasami warto być syreną a nie pytą ;)

  Jednych denerwuje, jeszcze innych zaskakuje. Niektórzy nawet reagują agresywnie. Czy rzeczywiście takie emocje chce wywoływać w ludziach gość Dzień Dobry TVN - performer Bartek Karpowski aka Bartek Usa? Jak się okazuje, nie do końca. O co więc chodzi Bartkowi? Sprawdźcie to! Podobają się Wam jego gagi?

  Rafał Górecki i Maciej Wapiński to performerzy, twórcy niecodziennych happeningów. Na swoim koncie mają kilka udanych flash mobów i tzw. wkrętów. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoim pomyśle na "publiczne oklaski". A z socjologiem dr. Jackiem Wasilewskim rozmawialiśmy o pozytywnym aspekcie tego typu akcji. Czy braliście kiedykolwiek udział we flash mobie? :)

  Grają na czym popadnie. Na koszykach z supermarketu, pokrywach od koszy na śmieci, na butlach po wodzie. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN pokazali, co naprawdę potrafią! Zobacz występ STOMP.

  Kompozytor, performer, reżyser wideoklipów i koncertów oraz inicjator akcji społecznych nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem. Okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Człowiek wielu talentów. Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy, czy posiada także ten kulinarny!