organy

  Funkcje życiowe są utrzymywane przy pomocy specjalistycznej aparatury. Rodzina gwiazdy wydała oświadczenie.

  Donacja to ciągle temat tabu. Niewiele osób decyduje się oddać swoje narządy i uratować komuś życie. Na szczęście działalność Pawła Klikowicza odczarowuje temat transplantologii. Pluszowe organy, które sprzedaje, to nie tylko pluszaki, ale przede wszystkim doskonała okazja do tego, aby już najmłodszym tłumaczyć, że nasze narządy mogą uratować komuś życie.

  Sebastian Niemczycki jest organistą i kompozytorem. Ma zaledwie 21 lat, a na swoim koncie kilkanaście koncertów w Polsce i za granicą. Na co dzień artysta zaraża pasją do dźwięków swoich podopiecznych ze szkoły interpretacji i rozumienia muzyki. Jak rozpoczęła się jego muzyczna przygoda?

  Piotr Kraśko: "Elon Musk wysłał kabriolet w stronę Marsa, wiemy jak wyglądają gwiazdozbiory, lata świetlne od Ziemi, a (...) ciało ludzkie jest niezbadane". Naukowcy z NYU School of Medicine, University of Pennsylvania oraz Mount Sinai Beth Israel Medical Center na łamach "Scientific Reports" udowodnili, że człowiek posiada nieznany dotąd narząd - interstitium. Więcej o tym odkryciu opowiedział nam w Dzień Dobry TVN - Wojciech Grabczan ze Stowarzyszenia Rzeczników Nauki.

  Perkusja, gitara elektryczna, semafor - tych instrumentów nie usłyszymy już w polskich kościołach. Czy dokument wydany przez polskich biskupów, dotyczący muzyki, która płynie z głośników w kościołach to novum? Jakie instrumenty dopuszcza? I czy taki dokument jest potrzebny? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to ks. Dominika Dubiela i Zbigniewa Zmachowskiego. Jaka wspólna przeszłość łączy aktora i organy?

  Syn Pani Jolanty Kruczkowskiej, w 2010 roku, uległ poważnemu wypadkowi. Lekarze stwierdzili u niego śmierć mózgu. Pani Jolanta zgodziła się na oddanie organów syna do przeszczepu. Jak sama przyznaje - nie była to łatwa decyzja. Teraz założyła fundację, która pomaga takie niełatwe decyzje świadomie podjąć. W studiu Dzień Dobry TVN w przejmującej rozmowie z Dorotą i Marciem. Jak przebiega procedura orzekania śmierci mózgu?