MOPS

    MOPS

    Okna życia działają od dawna. Zazwyczaj trafiają tam niemowlęta, którymi z jakiś powodów nie mogą lub nie chcą opiekować się rodzice. Dlatego dziwi fakt, że w oknie życia we Wrocławiu matka zostawiła półtoraroczne dziecko. Do wrocławskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pojechała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, by sprawdzić, co w tej chwili dzieje się z oddaną dziewczynką, jaki jest jej stan zdrowia i, jaka może czekać ją przyszłość. Jej rozmówcami byli: dyrektor MOPS-u Anna Józefiak-Materna i prawnik Łukasz Nawrocki z Ośrodka Adopcyjnego.

    Anna Kapela to samotna matka bliźniaczek. Ponad pół roku temu dzieci zostały jej odebrane, ponieważ według sądu kobieta jest chora, niewydolna wychowawczo i zbyt gruba, by właściwie opiekować się dziewczynkami. Jakie były podstawy tej decyzji? Co zalecił sąd? Czy Pani Anna chce współpracować z instytucjami pomocowymi? Czy ma sobie coś do zarzucenia?

    Magda Skwarek urodziła się po to, by grać. Jednogłośną decyzją jury Magda znalazła się w finale castingu na Aktorski Diament. Zawsze była zauważalna. Pracuje jako asystent rodziny w MOPS-ie w Katowicach. Jest charyzmatyczna i silna.