Marcin Wrona

  Wielkie sportowe emocje czekają wszystkich widzów finału US Open. Iga Świątek zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

  Marcin Wrona relacjonuje nastroje w USA po kolejnej strzelaninie.

  Czy rozmiar ma znaczenie? Nie dla nich! Różnica wzrostu w związkach bywa problematyczna, ale te pary nie zwracały uwagi na centymetry. Zakochanych, o największej różnicy wzrostu na świecie, dzieli prawie aż 60 cm. W show-biznesie również nie brakuje gwiazd, które dzielą spore centymetry.

  Marcin Wrona jest wieloletnim korespondentem "Faktów" TVN. Niestety, ostatni czas był dla niego bardzo trudny, ponieważ pożegnał swojego ojca, który zmarł na COVID-19. Teraz dziennikarz opowiedział, jak chciałby, by jego tata był zapamiętany.

  Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden stworzył najbardziej różnorodny gabinet w historii. W jego skład wchodzi 12 kobiet i 13 przedstawicieli mniejszości etnicznych. Marcin Wrona opowiedział nam o prawdziwej rewolucji, która ma miejsce w USA

  Relacje z wyborów, rozdań nagród i największych wydarzeń - to właśnie Marcin Wrona jest na miejscu, żeby przybliżać nam ważne wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Jak dziennikarz i jego dzieci postrzegają Amerykę? Swoje życie za oceanem opisali w rodzinnej książce.

  Już 3 listopada Amerykanie wybiorą 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. O reelekcję ubiega się Donald Trump, a jego kontrkandydatem jest Joe Biden z Partii Demokratycznej. Jak wygląda proces głosowania? I czy są już wyniki pierwszych sondaży?

  Osiemdziesiąta dziewiąta ceremonia wręczenia Oscarów już za nami. Niestety nie obyło się bez skandalu. Jakiego? Kim są najwięksi wygrani i przegrani tegorocznej gali? Czy podczas imprezy "dostało się" Prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi? O tym prosto z Los Angeles dziennikarz Faktów TVN Marcin Wrona.

  Wczoraj w nocy odbyła się jedna z najdziwniejszych debat w historii Stanów Zjednoczonych. Na nowojorskiej Long Island w szranki stanęła Hilary Clinton i Donald Trump, o którym mówi się, że pomylił wiec wyborczy z debatą polityczną. Który styl kupią amerykańscy wyborcy? Agresywnego i chaotycznego Trumpa czy opanowaną i wyuczoną Clinton? Jak zmieni się świat po 8 listopada, czyli dniu wyborów prezydenckich? O kulisach debaty powiedział dziennikarz Faktów Marcin Wrona.

  W wiadomościach pojawiła się informacja, że indyk jest bardzo wdzięczny prezydentowi Obamie za ułaskawienie. Czy ta informacja jest prawdziwa? Zapytaliśmy o to reportera TVN Marcina Wronę, który mieszka w Stanach Zjednoczonych. Powiedział nam również o historii Święta Dziękczynienia. Co tego dnia robią Amerykanie?

  Wydaje się, że dzieci powinny być radosne i beztroskie. Tymczasem świat coraz bardziej sprzyja rozwojowi u nich depresji. Już nawet dzieci w wieku przedszkolnym zmagają się z tą chorobą. Co dokładnie wywołuje u nich depresję? Jak ją rozpoznać u dziecka? Jak odróżnić zwykły smutek, czy bunt nastolatka od depresji? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Ewę Kasprzyk, której córka chorowała na depresję oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską. Połączyliśmy się również z dziennikarzem Marcinem Wroną, który przebywa w Stanach Zjednoczonych. Zapytaliśmy go, jak Amerykanie radzą sobie z depresją dzieci.

  Na swoim koncie miał trzy pełnometrażowe filmy fabularne, z których ostatni nagrodzony został podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pracował przy wielu polskich serialach, współpracował z największymi gwiazdami polskiego kina i nieustannie się uczył. Marcin Wrona - polski reżyser i filmoznawca z tytułem doktora, zmarł tragicznie w czasie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jak wspominają Marcina osoby, z którymi współpracował? Czym reżyser pozyskiwał sympatię kolegów i widzów? Jaką cechą charakterystyczną się wyróżniał i o czym mówiły jego filmy? Gościem w Dzień Dobry TVN był dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni Michał Oleszczyk. Co według niego stracili widzowie? Łączymy się w żalu po śmierci takiej osobowości.

  Film Pawła Pawlikowskiego "Ida" jest nominowany do Złotych Globów. Czy film, który podbił cały świat zdobędzie też Złoty Glob? Dziś ceremonia rozdania nagród filmowych. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Janusz Wróblewski, krytyk filmowy, oraz Halina Skoczyńska, aktorka, która grała w filmie "Ida".

  USA to miejsce kontrastów. Na jednej ulicy salon jogi, a za węgłem ogromny fast food. Amerykanie, jak sami mówią, lubią proste jedzenie - frytki, kurczaki, skrzydełka. Prawie 40 procent Amerykanów jest otyłych. To tu mieszka najgrubsza kobieta świata. Dziennikarz TVN Marcin Wrona podążył śladem wagi ciężkiej i wagi piórkowej.

  O swojej pasji do motocykli, amerykańskim życiu, biurokracji, nieplanowanej ciąży i najnowszej książce "Wrony w Ameryce" opowiedział w Dzień Dobry TVN Marcin Wrona, który o sobie mówi, że jest "facetem po czterdziestce cierpiącym z powodu syndromu wieku średniego". Dlaczego w USA domy są z papieru? Dlaczego Amerykanie tak bardzo kochają swoich bohaterów? Czy Marcin Wrona chce zostać w USA na stałe?

  "Wrony w Ameryce" to książka napisana przez amerykańskiego korespondenta "Faktów" Marcina Wronę. Publikacja demitologizuje styl życia w Ameryce i odkrywa jej złe i dobre strony. To swoisty przewodnik i almanach po miejscach, kuchni i stylu życia za oceanem. W studiu Dzień Dobry TVN połączyliśmy się z Marcinem Wroną.