kutia

    kutia

    Szukacie oryginalnych przepisów na świąteczne potrawy? Znajdziecie je na naszej stronie! Kucharz Tomasz Jakubiak i jego pomocnik - prezenter pogody Bartek Jędrzejak - przygotowali w kuchni Dzień Dobry TVN bigos, piernikowe muffiny, kutię z konfiturą i śledzie wiejskie z powidłami węgierkowymi. My już nie możemy się doczekać Świąt Bożego Narodzenia, a wy? Jakie są Wasze ulubione świąteczne potrawy?

    W kuchni Dzień Dobry TVN Reni Jusis postawiła na zdrowe słodkości. Towarzyszyli jej: dietetyk medycyny chińskiej - Dominika Adamczyk z synem Antkiem. Przygotowali: tort makowy z kremem czekoladowym, kutię oraz korzenne ciastka bezglutenowe. Smacznego!

    6 stycznia to dla katolików święto Trzech Króli, zaś dla wyznawców prawosławia - Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN Beata i Paulina Kartowicz przygotowały tradycyjne potrawy, które już wieczorem będą królowały na stołach blisko 600-tysięcznej społeczności prawosławnej żyjącej w Polsce. W menu znajdą się m.in. : pierogi z kapustą i grzybami, zupa grzybowa, prawdziwa prawosławna kutia, śledzie z buraczkami a także karp.