korepetycje

    korepetycje

    Bardzo wielu rodziców posyła swoje dzieci na dodatkowe, płatne zajęcia pozalekcyjne. Średnio wydają na nie 330 zł miesięcznie. Czy w obecnym systemie szkolnictwa wysyłanie dzieci na tzw. korki jest konieczne? Jeśli rzeczywiście jest taka potrzeba, by wysłać dziecko na korepetycje, jakie wybrać? W studiu Dzień Dobry TVN o korepetycjach rozmawialiśmy z Katarzyną Pijanowską, trener efektywnego uczenia się.

    Paweł ma 12 lat. Uczy się w gimnazjum. Mimo, że w szkole na zajęciach z techniki uzyskał jedynie ocenę dopuszczającą, to podczas korepetycji u wujka, odkrył w sobie prawdziwą pasję. Zobaczcie, co udało mu się stworzyć. O systemie edukacji, presji związanej z ocenami i sposobach na kreatywne podejście do podstawy programowej rozmawialiśmy z Pawłem, jego ojcem - Michałem Jarczykiem i dyrektorem gimnazjum, Witoldem Młynarczykiem.

    Korepetycje ujawniają obszary słabości szkoły Wielu rodziców, aby poprawić wyniki w nauce swoich dzieci, decydują się zorganizować im korepetycje. Jakie są inne powody zatrudniania korepetytora? O tym w Dzień Dobry TVN Łukasz Krysztopik, który prowadzi firmę udzielającą korepetycje i prof. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego.

    Wybieracie się do Francji? Warto abyście przyswoili sobie kilka potrzebnych zwrotów w języku francuskim. Pomoże Wam w tym Oliwier.